3G Kuralı aşı zorunluğundan bağımsız devam edecek

Avusturya’da önümüzdeki günlerde parlamentoya gelecek olan aşı zorunlu yasası öncesinde başlayan iş yerlerinde aşı zorunluluğu tartışmalarına Çalışma Bakanı son noktayı koydu…
 Tarih: 13-01-2022 16:38:39
3G Kuralı aşı zorunluğundan bağımsız devam edecek

Viyana Eyaleti Sağlık Bakanı Peter Hacker (SPÖ) tarafından ileri sürülen işyerinde 2G zorunluluğu, zaten tartışılan aşı zorunluluğunu biraz daha alevlendirdi.

Avusturya’da çalışanlar işyerlerine 3G kanıtından birini sunarak gidebilmekteler. 3G kanıtı, aşılanmış, iyileşmiş veya test olmuşları kapsamakta.  

Viyana sağlık bakanı tarafından işyerlerinde 2G kanıtı zorunluluğu, test olarak işe gidenlerin işlerinden ayrılmaları veya aşılanmalarını zorunlu kılmakta. 

Konu dahilinde daha önce de açıklamalarda bulunan Çalışma Bakanlığı, iş yerlerinde 3G kanıtının kabul edilmesine devam edileceğini açıkladı. 

Öte yandan, İşçi Odaları Birliği [AK], Avusturya Sendikalar Federasyonu [ÖGB] ve Ticaret Odaları Birliği [WKÖ] tarafından yapılan açıklamada, iş yerlerinde 3G kanıtının devam etmesi yönünde ortak bir fikir beyan edildi. | © DerVirgül

Etiketler
  Kaynak: DerVirgül
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Avusturya Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI