Ahlak bekçisinin traşlı göğsü

Yorum | Viyana’da dekoltesinden dolayı bir kadını aşağılayan youtuber, gelişmeler üzerine açıklama yaptığı videolu mesajında, “tıraş edilmiş göğsünü” göstermekte sakınca görmedi. Yaptığı sokak röportajlarında kadınları taciz eden Mesut Can Eray, Türkiye'ye deport edildiğini açıkladı.
 Tarih: 10-09-2022 16:06:18   Güncelleme: 10-09-2022 16:11:18
Ahlak bekçisinin traşlı göğsü

Derleyen | Adem Hüyük 

Mesut Can Eray, Viyana’nın merkezi [Stephansplatz] Stephans meydanında bir turist kadınla yaptığı röportajda, “Ya aile var burada utanmıyor musun? Böyle giyiyorsun insanların abdestini kaçırıyorsun. Ben mesela buraya abdestli geldim, abdestim kaçtı. Böyle giydiğin için. İnsan üstüne bir şey giyer. Harbiden çok terbiyesiz terbiyesiz şeyler yapıyorsunuz.” ifadelerini kullandı.

Genç kadının, Türkçe bilmediği için kendisine edilen hakaretleri anlamadığı ve gülümseyerek yanıt verdiği görüldü.

Eray’ın sözlü tacizi sosyal medyadan büyük bir tepki topladı. Viyana polisi, geçtiğimiz günlerde sosyal medyadan bir kullanıcıya yanıt vererek Eray hakkında işlem başlatıldığını söyledi. 

Viyana Eyalet Polisi resmi sayfasından, “Bilgiler sorumlu polis departmanına iletildi” ifadelerini kullandı.

Mesut Can Eray, YouTube kanalında yayınladığı video ile sınır dışı edilerek Türkiye’ye gönderildiğini açıkladı. Eray şunları söyledi:

“Türkiye’ye niye geldin diye soran oluyor. Çünkü deport edildim. Pasaportumu falan hepsini aldılar. Yurt dışına çıkamıyorum. Ailem orada ama. Artık Türkiye’deyim yapacak bir şey yok” diye konuştu. 

Ancak Mesut Can Eray’ın hangi nedenlerden dolayı Türkiye’den çıkmadığı bilinmiyor. 

 

 

Ahlak bekçisinin traşlı göğsü 

Cinsellik, yeryüzündeki tüm canlılar için bir gerçekliktir. Doğanın üreme ve çoğalma güdüsünün gerçekliğidir. 

Aslında sevgidir cinsellik, doğasal güçtür, enerjidir, hazdır, bütünlenme isteğidir, insan gelişiminin temel süreçlerinden biridir, boşalımdır, biyolojik-psikolojik dengedir. Tüm canlılar gibi insanın da vazgeçilmezlerindendir.

Ancak, kadın ve cinselliğin gitgide çirkinleşen, insansızlaşan düzeyi, çeşitli ekonomik gerçekliklere bağlı olarak çok çeşitli görünümler almış kapitalist üretim biçiminin bugün ulaştığı düzeyine yaslanıp kalmış ve neredeyse çürümeye yüz tutmuştur.

İşte Viyana’da yapılan sokak röportajında kadına biçilen role toplumsal ilgi, sosyal medyayı para kazanma aracı olarak kullananların her gecen gün cinsiyetçi, kadın düşmanı ve aşağılayıcı videolar çekmeye itiyor. 

Zamanla kanıksanan bu görüntüler, kimi zaman kınanıyor kimi zaman haklarında yasal işlem yapılmakla sonuçlanıyor. Ama özünde kadının metalaştırılması devam ediyor. 

Yaptığı röportajda kadının dekoltesine, yani kadının vücuduna dair cinsiyetçi sözler sarf eden Mesut Can Eray, açıklama yaptığı video da tıraş ettiği göğsünü göstermekten çekinmiyor ve kendisi “utanmaz veya terbiyesiz” olmuyordu. 

Bu düşünce sadece onda mı var? Tabi ki hayır!

Toplumsal yaşamın her alanında ve her döneminde kadını esaret altına alan ve almak isteyen erkek, kadının kendisine emanet edildiği yalanı ve mitolojik bilgilerle onun üzerinde baskı aracı olmuştur. 

Viyana’da yapılan sokak röportajının öncesi ve sonrası ele alınacak olunursa, erkek egemenliğinin neden kadın vücudunda bu kadar cesaretli ve acımasız olduğu anlaşılacaktır. | © DerVirgül

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Analiz-Yorum Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI