Araç 100 km/s hızla giderken sürücüler yer değiştirdi

Avusturya’nın A1 Batı otobanında [Westautobahn], polisin hız ihlali için durdurmak istediği aracın içindeki hareketlilik bu kadar da olmaz dedirtti.
 Tarih: 03-01-2022 10:49:10
Araç 100 km/s hızla giderken sürücüler yer değiştirdi

Pazar öğleden sonra Westautobahn'da (A1) Altengbach mevkiinde (St. Pölten bölgesi) 100 km / s'de hızla giden bir aracın içindeki iki genç yer değiştirdi. 

Aşağı Avusturya eyalet polis departmanının pazartesi günü bildirdiğine göre, eylem araba durdurulmadan önce bir devriye tarafından gözlemlendi. 

Olay, bölgesel trafik departmanından yetkililer, Steinhäusl kavşağında Salzburg şeridinde hız kontrolleri yaptığı esnada, bir otomobilin bölgede izin verilen 100 km/s hız yerine 130 km/s hızla gitmesinin tespit edilmesiyle başladı. 

Polis hız ihlali gerçekleştiren aracın peşine düşerek dur ihtarı ile ilk park alanına yanaşmasını isterken, aracın içerisindeki hareketliliğe şahit oldu. 

Sürücünün ehliyeti yok 

Polisin dur ihtarı verdiği aracın sürücüsü ehliyeti olmadığı için, 100 km / s'de hızla giderken, yanındaki ehliyetli arkadaşıyla yer değiştirdiği polis tarafından kayıt altına alındı. 

Polise göre, sürücünün yanında oturan ehliyetli yolcu arka koltuğa geçti. Daha sonra o arka koltuktan direksiyon hakimiyetini kısa süreliğine ele alarak, ehliyetsiz sürücü yan koltuğa geçti. Arkadaki sürücünün direksiyon başına geçebilmesi için, ehliyetsiz sürücü tekrar direksiyon hakimiyetini ele aldı. Arka koltuktan direksiyon başına gecen ehliyetli sürücü, polisin dur ihtarını yerine getirerek, ilk park alnında aracı durdurdu. 

23 yaşındaki sürücü beş kez ehliyetsiz yakalandı

Her iki sürücünün de Viyanalı olduğunu belirten polis, 23 yaşındaki ehliyetsiz sürücünün, zaten beş kez ehliyetsiz yakalandığını söyledi.

Polise göre, diğer 20 yaşındaki sürücünün geçerli bir ehliyeti vardı, ancak ehliyeti yanında değildi. Her İki kişi için, çok sayıda idari ihlalden dolayı haklarında işlem başlatıldığı kaydedildi. | © DerVirgül

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Niederösterreich Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI