Artık iPhone ve Mac için yedek parça alıp tamiri kendiniz yapabileceksiniz

Apple, tüketicilerin kendi telefon ve bilgisayarlarını tamir edebilmeleri için iPhone ve Mac yedek parçalarını ve tamir aletlerini satmayı planlıyor.
 Tarih: 18-11-2021 14:03:40
Artık iPhone ve Mac için yedek parça alıp tamiri kendiniz yapabileceksiniz

Teknoloji devi Apple kullanıcılarının bir mağazaya ya da firma dışı bir tamirciye gitmesine gerek kalmadan cihazlarını tamir edebilmeleri için talimatname ve kullanım kılavuzları da hazırlayacak.

Şirket uygulamayı ilk olarak iPhone 12 ve 13'lerle başlatmayı planlıyor. Daha sonra uygulama M1 çipli Mac bilgisayarlarla devam edecek.

İlk aşamada kullanıcılar telefonların ekranını, pilini ve kamerasını değiştirebilecek. Yedek parça çeşidi zamanla arttırılacak.

Cihazlarının kendi ağı dışında tamir edilmesi konusunda son derece sıkı bir politika izleyen Apple'ın attığı bu adım, büyük bir strateji değişikliği olarak yorumlandı.

Şirketin "Self Service Repair" (Kendi Kendine Tamir) olarak adlandırdığı program gelecek yıl başında Amerika Birleşik Devletleri'nde başlayacak, sonrasında diğer ülkelere genişletilecek.

Şirketten yapılan açıklamada programın elektronik cihazları tamir etmesini bilen bireyleri ilgilendirdiği ve birçok kullanıcının hala tamir için profesyonellere başvurması gerekeceği vurgulandı.

Yine de Apple'ın bu açılımı özellikle de yapılan tamirin ürünün garantisini bozmayacak olması sektörde önemli bir gelişme olarak görüldü.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Bilim Teknoloji Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI