Aşı karşıtı gösterilere katılan üç sağlık çalışanının işine son verildi

20 Kasım tarihinde Viyana’da aşı karşıtlarının yaptığı gösteride pankart taşıyan üç sağlık görevlisi, sağlık çalışanlarının uyması gereken kurallar kapsamında işlerine son verildiği açıklandı.
 Tarih: 23-11-2021 17:38:13
Aşı karşıtı gösterilere katılan üç sağlık çalışanının işine son verildi

Geçtiğimiz cumartesi günü binlerce insanın katıldığı aşı karşıtı gösterilerine katılan üç sağlık çalışanının işine son verildiği açıklandı. 

Avusturya’nın Linz kentindeki huzur evinde hasta bakıcı olarak çalışan üç kişi Viyana’da yapılan gösterilere katılmış ve “sağlık çalışanlarına aşı zorunluluğuna hayır” pankartı taşıdıkları tespit edildi. 

Salı günü Linz Belediye Başkan Yardımcısı Karin Hörzing (SPÖ) yaptığı açıklamada, sağlık çalışanlarının sıradan insanlar gibi davranamayacağını belirterek, maske takmadan binlerce insanın içinde aşıyı protesto ederek, huzur evinde varlığına inanmadığı Korona virüsüne karşı yaşlı insanları nasıl koruyabilir diye sordu. 

Belediye başkan yardımcısı, kişilerin toplanma ve protesto haklarının her zaman olduğunu ancak, bunun içinde bulundukları ve çalıştıkları ortamla ciddi bir bağlantı kopukluğu olmaması gerekmektedir dedi. 

Huzur evinden yapılan açıklamada ise, çalışanların taşıdığı pankartta yazanların, huzur evinin bakış acını yansıtmadığı belirtildi. 

Gösteri sırasında FFP2 maske şartının ihlali de "güvenin temeline büyük zarar veren davranışı" temsil ediyor denilerek, çalışanların işverenleriyle olan hukuk sözleşmesine göre, işverenin [bu devlet kurumu olsa dahi] zararına yapılacak eylem/davranış gibi durumlarda iş sözleşmesi geçersiz kılınabilmektedir. 

Açıklamanın devamında, korunmasız gruplarla [huzur evleri] ilgilenen sağlık çalışanlarına özel dikkat gösterilmelidir dendi. | © DerVirgül

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Oberösterreich Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI