Avusturya | 150 Euro’luk enerji yardımı nasıl alınacak?

Avusturya devleti yaklaşık dört milyon hanenin her birine 150 Euro enerji yardımı yapmaya haftaya başlayacak. Ancak bu yardımdan herkes yararlanamayacak. Yardımın size nasıl ulaşacağı ve ne yapmanız gerektiğinin ayrıntılarını burada bulabilirsiniz…
 Tarih: 27-04-2022 23:59:29
Avusturya | 150 Euro’luk enerji yardımı nasıl alınacak?

Ulusal Konsey tarafından yaklaşık bir ay önce onaylanan enerji yardımı, nihayet ilgili kişilere ulaştırılacak. Maliye Bakanı Magnus Brunner [ÖVP] gönderme işlemlerinin Perşembe gününden itibaren başlayacağını ve önümüzdeki hafta başından itibaren vatandaşlara ulaşacağını belirtti. 

Yardımdan kimler yararlanacak?

Koalisyon hükümeti enerji yardımı için yaklaşık 600 milyon Euro bütçe ayırdığı ve bunun yaklaşık dört milyon hanenin her birinin 150 Euro alacağı anlamına gelmekte. 

• Yardım nakit para olarak değil, kupon olarak verilecek…

Ancak kuponu alan herkes onu kullanacak anlamına gelmiyor. 

Ayda brüt 5.670 Euro / yılda 55.000 Euro'dan fazla kazananlar yardımdan yararlanamayacak - Bu, ülkedeki çok kazanan hanelerin yaklaşık yüzde dördünü etkiliyor. 

Nasıl müracaat edilecek?

150 Euro değerindeki kupon size posta ile gelecek.

Kuponu kullanabilmeniz için belirli işlemleri yapmanız zorunlu…

• Kupon nakit olarak kullanılamaz, verilemez veya devredilemez, ancak yalnızca 150 farklı elektrik tedarikçisi ve şebeke operatöründe geçerlidir.

"Ödeme, enerji tedarikçisinde – internet üzerinden veya posta yoluyla yapılacaktır. 

• “Kupon gönderilecek ve daha sonra faturada düşülecek" – ancak en erken haziran ayından itibaren ve ancak bir sonraki yıllık faturada hissedilecek. 

Enerji sayaçlarının numaraları formlara yazılacak

Yardımdan yararlanmak için internet üzerinden veya posta yolu ile enerji tedarik şirketinize istenilen bilgilerin doldurulmuş olduğu forum gönderilmesi gerekmektedir. 

Yardım kuponu ile birlikte gelecek olan forma Size gönderilen kuponun numarası, ölçüm noktası numarası [enerji sayacının numarası], isim/soy isim, doğum tarihi, e-posta adresi ve telefon numarası, elektrik tedarikçisinin şirket adı , kimliğinizin ve gelirinizin azami sınırın altında olduğunun teyidi gibi bilgilerin yazılması gerekmektedir. 

Tamamlanan kupon daha sonra mektubun sağ üst köşesinde yer alacak kişisel bir QR kodu kullanılarak elektronik olarak veya kapalı bir iade zarfı kullanılarak posta yoluyla [Bundesrechenzentrum] Federal Bilgi İşlem Merkezi'ne geri gönderilmelidir. | © DerVirgül

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Avusturya Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI