Avusturya’da 500 Euro’luk yardım kimine gelmezken, kimine iki defa gönderiliyor

Yaklaşık üç milyon kişi 500 Euro’luk devlet yardımını beklerken, ölmüş kişilere ve aynı kişilere iki defa 500 Euro gönderilmesi, yardım sistemindeki aksaklıkları gözler önüne seriyor.
 Tarih: 22-09-2022 20:42:03   Güncelleme: 22-09-2022 21:10:03
Avusturya’da 500 Euro’luk yardım kimine gelmezken, kimine iki defa gönderiliyor

Avusturya hükümetinin ülkede ikameti olan herkese, enflasyonla mücadele ve iklim yardımı adı altında yapmayı taaddüt ettiği 500 Euro’luk yardım çok yavaş ilerliyor.

Bu güne kadar dört milyonun üzerinde vatandaşa yapılan yardımları, ekim ayı ortalarında yaklaşık 7 milyon 100 bin kişiye ulaştırılması planlanıyor. 

Özel bir şirkete verilen yardım gönderme işlemlerinde yapılan hatalar, parasını alamayan insanları endişelendiriyor.

"Heute" gazetesinin haberine göre, yalnız yaşayan bazı vatandaşlara ilk 500 Euro'nun ardından ikinci bir transfer geldi. Toplamda, her biri İklim Koruma Bakanlığı'ndan 1.000 Euro almış oldu. 

İki defa yardım alanların yetkili makamlara müracaat ederek, yanlışlığı bildirdiğini yazan gazete, yetkili makamlardan herhangi bir yanıtın henüz gelmediğine dikkat çekti. 

Bakanlık, genel olarak, milyonlarca transfer arasında yalnızca yüzde 0,6'lık çok düşük bir hata oranı var diye açıklama yaptı. Ancak fazladan gönderilen parayı harcamanın suç olup olmadığı konusunda bir açıklama yapmadı. 

Ayrıca bakanlıktan yapılan açıklamada, “Herhangi bir usulsüzlük durumunda - iklim ikramiyesinin iki kat ödenmesi dahil - lütfen derhal 0800 8000 80'den iklim ikramiyesi yardım hattına başvurun. Orada bir çözüm bulmaya çalışacaklar” dendi. 

Öte yandan, neden bazı Avusturyalılar iklim ikramiyesi için diğerlerinden daha uzun süre beklemek zorunda kalıyor sorusuna ise, bunun nedeninin tamamen teknolojik nedenler olduğu vurgulandı. | © DerVirgül

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Avusturya Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI