Avusturya’da 500 Euro’luk yardım ödenmeye başlandı

İklim ikramiyesi ve enflasyonla mücadele ikramiyesi için ön görülen ödeme tarihi öne alınarak, 25 Ağustos [bugün] hesaplara gönderilmeye başlanıldığı duyuruldu. Peki 500 Euro yardımdan kimler yararlanabilecek? Yardımı alabilmek için müracaat şart mı?
 Tarih: 25-08-2022 14:54:18
Avusturya’da 500 Euro’luk yardım ödenmeye başlandı

İklim ikramiyesi ve enflasyonla mücadele ikramiyesi için ödeme başlangıçta Ekim için planlanmıştı, ancak şimdi "süper ikramiye" hesaplarımıza planladığımızdan daha erken ulaştı. 

Eylül ayından itibaren her yetişkin 500 Euro (250 Euro iklim bonusu ve 250 Euro kriz bonusu) ve her çocuk 250 Euro yardım ödenmesi duyurulmuştu. Ancak hükümet yaklaşık 300.000 kişiye daha erken ödeme yapılacağını duyurdu. 

Kimler alabilecek? 

Yıllık geliri 90.000 Euro veya daha fazla olan yüksek gelirliler, 250 Euro olan enflasyon ikramiyesine vergi ödemek zorundadır, ancak iklim ikramiyesi bundan muaftır.

Avusturya'da ana ikametgahı ve cari bir banka hesabı olan herkes bu yardımdan yararlanacaktır. Yani,183 gündür Avusturya’da ikamet eden, oturum izni olan yabancıları da kapsamaktadır. 

Nasıl alınacak? 

Hesaba otomatik olarak veya Finanz-Online üzerinden ödenecek. 

Algoritma önce ana ikamet bildirimini kontrol ediyor, ardından emeklilik sigortası şirketinde bir hesap olup olmadığını, yoksa FinanzOnline'da bir hesap olup olmadığını kontrol ediyor.

Maliyede güncellenen hesaplar kullanılıyor. 1 Ocak 2020 tarihinden sonra maliyeden çocuk yardım parası alan herkesin hesabı güncellenmiş sayılmaktadır. -Ve dolayısıyla yardım direk banka hesap numarasına gönderilecektir. 

Alternatif olarak, nakit olarak ödenebilen veya birçok mağazada kullanılabilecek postayla verilen kuponlar da var.

Bu, cari hesap bilgilerini vermeyen veya emeklilik sigortası kurumundan herhangi bir yardım almayan herkes için geçerlidir.

Devlet kurumunda banka hesap numarası olmayanlar posta yolu ile hediye kuponu alacak. © | DerVirgül

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Avusturya Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI