Avusturya’da geciken “Aile yardımı” ödeneği, bekleyenleri zor durumda bırakıyor

Elif H. dört çocuk annesi. Nisan ayının başında, vergi dairesinden aile yardımı alma hakkını doğrulaması için bir mektup aldı. Bütün belgeleri zamanında geri gönderdi. Ancak halen [Familienbeihilfe] aile yardımı ödeneğini alamadı…
 Tarih: 23-06-2022 12:00:00
Avusturya’da geciken “Aile yardımı” ödeneği, bekleyenleri zor durumda bırakıyor

Aşağı Avusturya Eyaletinden Avusturya vatandaşı Elif H., Nisan ayında [Finanzamts] maliyenin rutin kontrollerinden “olan aile yardımını hak etme prosedürü” kapsamında, kendisine gelen mektuba en kısa zaman da yanıt verdiğini ve aile yardımı alma hakkının olduğunu ispat eden belgeleri ilgili maliye şubesine gönderdiğini söylüyor.

Kronen Zeitung’e konuşan Elif H., Bütün belgeleri eksiksiz gönderdiklerini, "yine de iki aydır burada parasız bekliyoruz ve kimsenin umurunda değil. Vergi dairesinden işlem durumu hakkında her bilgi istediğimde altı aya kadar sürebileceğini söylüyorlar.” Elif H.," Avusturya vatandaşı olarak Aile Ödeneğinin ödenmemesi nedeniyle geçimimi karşılayamıyorum. Bu, kimsenin umurunda değil” diye ekliyor…

Kocasının maaşı, kirayı ve elektrik gibi diğer masrafları karşılıyor. Sonuçta, herhangi bir sorun yaşamak istemiyorsanız, aile yardımının acilen ödenmesi gerekir.

"Gecikmenin arkasındaki mantıklı soru: İşlemciler bunun bu kadar uzun süreceğini biliyorsa, neden aylar öncesinden harekete geçmiyor? Önceden harekete geçilmiş olsa, insanlar bu kadar zor bir zamanda maddi sıkıntı çekmez.”

Elif H., “Ben mali görevli olsaydım, benim gibi çocuklu binlerce insanın yaşadığını bilseydim, bir gece bile huzur içinde uyuyamazdım“ dedi.

Gazetenin soruşturmasına cevaben, Maliye Bakanlığı, Elif H.'nin başvurusunun halihazırda ele alındığını ve ödemenin ayarlandığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, “Birçok ebeveynin aile yardımlarına bağımlı olduğunun farkındayız. Bu nedenle çalışanlar tüm başvuruları - yasal gereklilikler çerçevesinde - mümkün olan en kısa sürede ele almaya çalışmaktadır.Tüm girişler kronolojik olarak işlenir ve çok sayıda prosedür nedeniyle zaman zaman bekleme süreleri oluşur.” Dendi. | © DerVirgül 

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Niederösterreich Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI