Avusturya’da yeni kurulan “Aşı Karşıtı” Partinin yöneticisi yoğun bakımda

Yukarı Avusturya Eyaleti seçimlerinde barajı aşarak eyalet parlamentosuna giren aşı karşıtı MFG’nin meclis üyesi Covid yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. MFG maske ve aşılamaya karşı geçtiğimiz günlerde gösteriler yapmıştı.
 Tarih: 25-11-2021 11:39:39
Avusturya’da yeni kurulan “Aşı Karşıtı” Partinin yöneticisi yoğun bakımda

MFG [Menschen Freiheit Grundrechte] Korona salgının başlamasından kısa bir süre önce kurulmuş ve sadece Yukarı Avusturya Eyaletinde [OÖ] örgütlülüğünü tamamlamış, kuruluş nedeni aşı ve Korona inkarcılığı üzerine inşa edilmiş siyasi bir parti. 

MFG, Eylül ayının sonunda yapılan Yukarı Avusturya Eyalet seçimlerine katılmış ve yüzde beşlik barajı 6.3’lük bir oy oranıyla eyalet parlamentosuna girmeyi hak kazanmıştır. 

Gecen cumartesi Viyana’da ve pazar günü Linz’de yapılan aşı karşıtı gösterilerde bizzat yer almış, Linz ve çevresinde yapılan aşı karşıtı gösterilerin bizzat örgütleyici olmuştur. 

Avusturya medyasında yer alan haberlere göre, pazar günü Yukarı Avusturya eyaletinde yapılan aşı karşıtı gösteride maske ve aşı zorunluluğunu protesto edenlerin arasında yer alan Yukarı Avusturya'nın Ried ilçesinden bir MFG meclis üyesi yoğun bakıma kaldırıldı. 

MFG’li belediye meclis üyesi şu anda yoğun bakım ünitesinde tıbbi tedavi gördüğü belirtildi.| © DerVirgül

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Oberösterreich Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI