"Bağırsak gazı koklamak faydalıdır, kadınların çıkardığı gazı koklamak daha da faydalıdır bilime güvenin"

Prof. Dr. Küçükusta: Bağırsak gazı koklamak faydalıdır, kadınların çıkardığı gazı koklamak daha da faydalıdır bilime güvenin diyerek, "Hayır şaka yapmıyorum" ifadesini kullandı.
 Tarih: 18-09-2022 12:47:54   Güncelleme: 18-09-2022 12:50:54

Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta'nın sosyal medya hesabından paylaştığı bağırsak gazı videosu gündem oldu. Prof. Dr. Küçükusta paylaşımında, "Kadınların çıkardığı gazda daha fazla hidrojen sülfit bulunduğu için de bunların koklanmasında sağlığa olan faydaları daha fazladır. Hayır şaka yapmıyorum" dedi. 

Prof. Dr. Küçükusta, bağırsak gazının koklanmasının faydalı olduğunu ve kadınların çıkardığı gazda daha fazla hidrojen sülfit bulunması nedeniyle koklanmasının daha da faydalı olduğunu iddia etti.

Küçükusta paylaştığı videoda şu ifadeleri kullandı:

"Toplum içinde gaz çıkarmak, hemen her kültürde ayıp sayılır. Ama bu tıpkı, hapşırmak, hıçkırmak, geğirmek gibi fizyolojik bir olaydır. Mesele, sesten ziyade koku ise yine de endişe duymamak gerekir. Çünkü bağırsak gazında bulunan hidrojen sülfit, hücrelerin mitokondri adı verilen enerji santrallerinin DNA'sının korunmasında son derece önemli bir etkiye sahiptir. 

Kadınların çıkardığı gazda daha fazla hidrojen sülfit bulunduğu için de bunların koklanmasında sağlığa olan faydaları daha fazladır. Hayır şaka yapmıyorum. Bağırsak gazının kalp krizi, felç, kanser, diyabet, bunama gibi hastalıkları önleyeceği dair bilimsel araştırmalar vardır. Bilime güvenin."

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Sağlık Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI