Başbakan | “FPÖ yöneticilerinin büyük çoğunluğu aşılı olmasına rağmen, aşı karşıtı siyaset yapıyorlar”

Avusturya Alexander Schallenberg, aşı karşıtı politika izleyen Özgürlük Partisi [FPÖ] yöneticilerin büyük çoğunluğunun Korona aşısı olduğunu belirterek, FPÖ’yü yalan haber yaymakla suçladı.
 Tarih: 24-11-2021 14:19:18
Başbakan | “FPÖ yöneticilerinin büyük çoğunluğu aşılı olmasına rağmen, aşı karşıtı siyaset yapıyorlar”

Federal Şansölye Alexander Schallenberg (ÖVP), korona pandemisi hakkında yayılan yanlış bilgiler için bir kez daha FPÖ'yü suçladı.

Şansölye, çarşamba günü Politico dergisine şunları söyledi: "Özellikle bu partinin temsilcilerinin büyük bir yüzdesinin aşılı olduğunu, ancak hala solucan öldürücü [İvermektin] ilaçlar hakkında sahte haberler yaydıklarını düşündüğünüzde, bu sorumsuzluktur."

Schallenberg röportajda, FPÖ'nün aşıya ve sokağa çıkma yasağına karşı izlediği siyaset yüzünden, aşılama oranı bakımından "Avusturya ile diğer Avrupa ülkeleri arasında büyük bir fark" oluştuğunu söyledi.

Avusturya’da aşı karşıtları tarafından Korona virüsüne karşı koruduğu iddia edilen İvermektin adlı ilacı kullanan iki kişi hayatını kaybetmişti. Halk arasında bit ve uyuz ilacı olarak bilinen ivermektin daha çok atlara verildiği uzmanlar tarafından açıklandı. |© DerVirgül

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Avusturya Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI