Belediye Otobüsüne “Aşı cinayettir” yazan şoför işten çıkartıldı

Yukarı Avusturya Eyaleti’nin büyük bir bölümünde toplu taşıma hizmeti sağlayan ulaşım birliğine ait [Oberösterreichischer Verkehrsverbund OÖVV] bir yolcu otobüsünün güzergâh panosuna “Aşı cinayettir” ["Impfen ist Mord] yazan şoför işten çıkartıldı.
 Tarih: 24-11-2021 15:06:42   Güncelleme: 24-11-2021 17:03:42
Belediye Otobüsüne “Aşı cinayettir” yazan şoför işten çıkartıldı

Yukarı Avusturya eyaleti Linz kentinde belediye otobüsüne binen yolcuların fark etmesiyle ortay çıkan yazı, yetkililer tarafından incelenerek teyit edildiği belirtildi. 

Görgü tanıklarının çektikleri fotoğraflardan yola çıkan olay sonrası, Yukarı Avusturya Eyaleti’nin büyük bir bölümünde toplu taşıma hizmeti sağlayan ulaşım birliği [Oberösterreichischer Verkehrsverbund OÖVV] yetkilileri, otobüsün güzergâh panosuna “Aşı cinayettir” yazını bir mola esnasında şoförün yazdığını tespit ettiklerini duyurdu. 

İnsanların fikirlerini dile getirebileceklerini söyleyen yetkililer, ancak bunu OÖVV’nin otobüslerini kullanarak yapamayacaklarını ifade ettiler. 

OÖVV Genel Müdürü Herbert Kubasta, kişisel görülerin toplu taşıma araçları aracılığıyla yapılması kabul edebileceğimiz bir davranış değildir diyerek, çalınanın işe son verildiğini duyurdu. 

Öte yandan, geçtiğimiz günlerde aşı karşıtı gösterilere katılan ve aşıya hayır pankartı taşıyan üç sağlık çalışanın da işine son verilmişti. Linz’deki bir huzur evinde çalışan üç sağlık görevlisi, varlığına inanmadıkları bir virüse karşı, özellikle risk grubu olan yaşlı nesli koruyamadıklarına hükmedildi.| © DerVirgül

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Oberösterreich Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI