Doğum testleri pozitif çıkan birçok anne adayının, Korona test sonuçları da pozitif çıkıyor

Avusturya’da yoğun bakım üniteleri Korona hastaları için öncelikli olurken, doğumhaneler de durum daha da yoğun. Neredeyse her gün pozitif çıkan bir anne adayı olduğu kaydedildi.
 Tarih: 21-11-2021 19:37:46
Doğum testleri pozitif çıkan birçok anne adayının, Korona test sonuçları da pozitif çıkıyor

Yukarı Avusturya'daki bir hastanede doktor asistanı APA'ya verdiği röportajda, "Şu anda ortalama olarak doğum yapan ve neredeyse her gün pozitif çıkan bir kadınımız var" dedi.

Bir kadın doğum sancısı veya rüptüre mesane ile hastaneye gelirse, hızlı bir PCR testi yapılır diyen doktor, bazı günlerde üç ila dört testin pozitif çıktığını söylüyor. Kadınların çoğunda asemptomatik bir korona enfeksiyonu tespit edildiğini ekliyor. 

Doğumdan önce her anne adayına PCR testi yapıldığı, şayet anne pozitif ise bu durumda babanın doğum odasına girmesine izin verilmez. Kadına her zaman tam koruyucu ekipmanla bir ebe eşlik ediyor. Ebeler dinlenebilsin diye bir veya iki saatte bir dönüşümlü olarak çalışırlar.

Doğumdan sonra çocuğun göbek kordonu kanı incelenir - çocuklar genellikle iyi durumda olurlar. Yani annenin Korona olması bebekleri çok etkilemez.

Doğumdan sonra bebek Korona’dan korunmak için anne sütü içmez ve çevresindeki insanlardan korunur. | © DerVirgül

Etiketler
  Kaynak: DerVirgül
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Oberösterreich Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI