Erdoğan ile Van der Bellen bir araya geldi

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen çarşamba günü Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi sonrasında yaptığı açıklamada, Avusturya ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin bu yıl çok olumlu geliştiğini söyledi.
 Tarih: 21-09-2022 22:03:51
Erdoğan ile Van der Bellen bir araya geldi

Birleşmiş Milletler (BM) 77. Genel Kurulu nedeniyle New York’ta bulunan Cumhurbaşkanı Erdogan, Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen ile Türkevi’nde bir araya geldi.

Her iki cumhurbaşkanlığından yapılan açıklamada, son günler ikili ilişkilerin yapıcı bir şekilde ilerlediğine dikkat çekildi. 

Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen yaptığı açıklamada, Avusturya ile Türkiye arasındaki ikili ilişkilerin bu yıl çok olumlu geliştiğini söyleyerek, Bu nedenle New York ziyaretim sırasında Türkiye Cumhurbaşkanı ile tanışmak benim için önemliydi” dedi. Görüşmede Erdoğan'a "Rusya ile Ukrayna arasındaki ihtilafa çözüm arama" çabaları için teşekkür ettiğini de vurguladı. 

Van der Bellen, ancak mevcut gelişme çok ciddiye alınmalı, bu nedenle daha fazla uluslararası birlik ve kararlılık gerekiyor, ifadesini kullandı. 

Van der Bellen ayrıca çarşamba günü BM Genel Sekreteri António Guterres, Şansölye Karl Nehammer ve Dışişleri Bakanı Alexander Schallenberg (her ikisi de ÖVP) ile bir randevusu vardı. 

Van der Bellen ve Nehammer için akşam Viyana'ya dönüş uçuşu planlanıyor. Dışişleri Bakanı Schallenberg Cuma gününe kadar New York'ta kalacak BM Genel Kurulu'ndaki konuşmasını perşembe günü yapacak. | © DerVirgül

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Avusturya Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI