Gökten 50.000 Euro yağdı

Almanya'nın Mainz kentinde pazartesi günü aniden 50.000 Euro, banknotlar halinde gökten uçuştu. Kimse paranın nereden geldiğini bilmiyor.
 Tarih: 28-05-2022 11:43:45
Gökten 50.000 Euro yağdı

Yerel sakinler Mainz'de (Rheinland-Pfalz) yüksek katlı bir kompleksin çevresinde saat 17.30 sularında gök yüzünden para yağdığını bildirdi. 

Polisin verdiği bilgiye göre, en az 50.000 Euro toplanarak güvence altına alındı. Rüzgârın savurduğu banknotların toplanmasına mahalle sakinlerinin yanı sıra yandaki polis karakolu ve itfaiye ekipleri de katıldı. 

Para yağmurunun kaynağına ilişkin araştırmalar tüm hızıyla devam ediyor, ancak henüz bir sonuç çıkmadı. Ancak asıl soru, paranın kime ait olduğu ve nereden geldiği sorusudur.

İddialar, bir yastığa dikilmiş paradan, çarpma sırasında yanlışlıkla düşen paraya, bir suçtan elde edilen paraya kadar uzanıyor.

Mahalle sakinleri ve bulanlardan yeterli araştırma yapılmasına rağmen, sahibi henüz bulunamadı. Salı günü bu belirlenmezse, para Mainz kentindeki sorumlu kayıp eşya bürosuna teslim edilecek. Burada, uygun kanıtın sunulması üzerine hak sahibi tarafından alınabilir.

Bu arada hala kayıp banknotlar bulursanız, onları en yakın polis karakoluna teslim etmelisiniz. Kolluk kuvvetleri, bulunan paranın alınmasına izin verilmediği konusunda uyarıyor. Ceza hukuku açısından bu, para cezasına ve hatta hapis cezasına neden olabilecek zimmete para geçirme anlamına geldiği belirtildi. | © DerVirgül

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Almanya Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI