Hırsızlar, Austria Center Vienna’daki test merkezinden dizüstü bilgisayarları çaldı

Viyana’daki Austria Center Vienna test merkezindeki konteynerlerden on bir dizüstü bilgisayar çalındı.
 Tarih: 14-01-2022 18:27:22
Hırsızlar, Austria Center Vienna’daki test merkezinden dizüstü bilgisayarları çaldı

Austria Center Vienna aşı merkezindeki sahte aşı kartı skandalından sonra, şimdide aynı merkezde test yapılan konteynerlerden on bir dizüstü bilgisayar çalındığı bildirildi. 

Arbeiter Samaritanbund (ASBÖ) sözcüsü Stefanie Kurzweil, Cuma günü hırsızlık olayını doğruladı. Kurzweil'e göre, bilgisayarlardaki ilgili yazılım devre dışı bırakıldı. Öte yandan bilgisayarlara girilmesinin mümkün olmadığı iki jeton sistemi uygulandığı belirtildi. 

Sözcü, "Dizüstü bilgisayarlar genellikle hırsızlar için çalıntı mallardı" dedi. Olaydan sonra güvenlik önlemleri güçlendirildi. Viyana polisi de hırsızlığı doğruladı: Bilinmeyen faillere karşı soruşturmalar sürüyor, ancak henüz daha fazla bilgi bulunamadı.

Arbeiter-Samariter-Bund Österreichs'in (ASBÖ) bir yanda bahardan bu yana dolandırıcılık ve belge sahteciliği soruşturması altında bulunan 4 eski çalışanının, boş aşı kartlarını çalıp doldurup sözde aşıları sisteme girdiği iddiasıyla soruşturma başlatıldı. Viyana savcılığı sözcüsü Nina Bussek, APA'nın talebi üzerine soruşturmaların henüz tamamlanmadığını söyledi. | © DerVirgül

Etiketler
  Kaynak: DerVirgül
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Viyana Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI