Instagram Yöneticisi | “Trafik Kazalarına Rağmen Arabalar Hâlâ Kullanılıyor”

Wall Street Journal'ın yayınladığı ve 'Instagram'ın genç kızları kötü hissettirdiğini' ortaya çıkaran araştırma, Instagram'ın yöneticisi Adam Mosseri tarafından da doğrulandı. Mosseri durumu, 'trafik kazalarına rağmen arabaların hâlâ kullanılıyor olmasına' benzetti.
 Tarih: 23-09-2021 06:08:57
Instagram Yöneticisi | “Trafik Kazalarına Rağmen Arabalar Hâlâ Kullanılıyor”

Wall Street Journal’ın yayınladığı haberde platformun, her üç genç kızdan biri için beden imajı sorunlarını daha da kötüleştirdiği ve gençlerde kaygı ve depresyon oranındaki artışa neden olduğu iddia edilmişti.

Mosseri katıldığı bir podcast röportajında raporun gerçekliğini doğruladı, ancak aynı zamanda dünya çapındaki etkisi nedeniyle sosyal medyanın tıpkı trafik kazaları gibi bazı hayatları mahvedebileceğini söyledi:

“Araba kazaları nedeniyle normalde olduğundan daha fazla insanın öldüğünü biliyoruz, ancak genel olarak arabalar dünyada yok ettiklerinden çok daha fazla değer yaratıyor.”

Mosseri, Instagram yüzünden kendilerini kötü hisseden kullanıcıları görmezden gelmediğini ve bunun gerçek bir sorun olduğunu iddia etti:

“Bence önemli olan, bir bütün olarak endüstrinin bu olumlu ve olumsuz sonuçları anlamaya çalışması olumluları büyütmek ve olumsuz sonuçları belirleyip ele almak için elinden gelen her şeyi yapması.

Bu yazının kirli çamaşırlarımızı ortaya çıkardığını düşünmüyorum.

Instagram’ın bu araştırmayı yapmasından gurur duyuyorum.”

Ancak Mosseri’nin platformu araba kullanımına benzetmesi sosyal medyada pek çok kullanıcıdan eleştiri aldı.

© Foto: derVirgül 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Bilim Teknoloji Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI