İşsizlik 2012'den beri en düşük seviyede

Avusturya'da şu anda 335.334 kişi işsiz. Bu rakam 2012 yılından beri en düşük seviye olduğu belirtilirken, işsizler üzerindeki baskılarında devam etmesi sendikalar tarafından eleştiri konusu oldu.
 Tarih: 19-10-2021 18:38:26
İşsizlik 2012'den beri en düşük seviyede

Çalışma Bakanlığı Salı öğleden sonra yaptığı açıklamada, eğitim dahil olmak üzere işsizliğin 2012 yılında son kez cari değerin altında olduğunu duyurdu.

Bir önceki yılın aynı haftasındaki değerle karşılaştırıldığında, şu anda işsiz ve eğitimde olan 7.529 kişi daha az. Bir hafta önceki ile önceki hafta arasındaki fark, 3.745'te şimdi olduğundan daha azdı.

Şu anda 335.334 kişi işsiz

AMS meslek kurslarına katılanların sayısı şu anda 71.289. Bu, geçen haftaya göre 1.275 kişi daha fazla. 

Çalışma Bakanı Martin Kocher ÖVP bir yayında, "Yeterlilik, yarının nitelikli işgücünün anahtarıdır," dedi. 
Öte yandan, AMS'ye işsiz olarak kayıtlı kişi sayısı şu anda 264.045 olarak bildirildi. 

Bakan, "İlk mevsimsel etkilerin ortaya çıkması yılın bu zamanında yaygın olsa da, işsizlik sabit bir seviyede kalıyor" dedi.

Kısa süreli çalışma sisteminden yararlananların sayısı şu anda 71.370 olarak belirtilirken, bu sayının bir önceki haftaya göre sabit kaldığı kaydedildi. 

Çalışma bakanı diğer yandan, işsizlik rakamlarına paralel olarak boş pozisyonların olduğuna işaret ederek, işsizler üzerindeki baskıların artacağının sinyallerini yeniledi. 

Acil yardım miktarının dürülmesinin tartışıldığı şu günlerde, sendikalar ve işçi odaları (AK) tepkilerini sürdürmeye devam ediyor.|DerVirgül

Etiketler
  Kaynak: DerVirgül
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Avusturya Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI