İşsizlik maaşı kesildiği için tanımadığı kadını 40 yerinden bıçakladı

Avusturya’da soksak ortasında 62 yaşındaki kadın kırk yerinden bıçaklandı. Saldırgan poliste verdiği ifadesinde, AMS tarafından işsizlik maaşının kesildiğini ve dışarıya çıktığında ilk gördüğü kişiye saldırdığını itiraf etti.
 Tarih: 24-01-2022 08:47:24
İşsizlik maaşı kesildiği için tanımadığı kadını 40 yerinden bıçakladı

Avusturya’nın Klagenfurt kentinde 28 yaşındaki göçmen, iş ve işçi bulma kurumu AMS şubesinden çıktıktan sonra, sokakta 62 yaşındaki bir kadına saldırarak 40 yerinden bıçakladı. 

Güvenlik kamerası tarafından kaydedilen ve internete düşen kanlı saldırının videosu üzerinden soruşturma başlatan polis, "İşsizlik bürosu maaşını iptal ettiği için sokakta gördüğü ilk kişiyi bıçakla öldürmeyi planladı" dedi.

Polise göre, kadınının boynunu ve vücudunun üst kısmını bıçakla bıçaklamakla kalmadı, aynı zamanda birkaç kez boğazını kesmeye çalıştı. Polis açıklamasında, dükkanında kadının yardım çığlıklarını duyan Klagenfurtlu bir esnaf müdahalesi sayesinde bıçaklı adam planını gerçekleştiremedi. "Adam, hedefli tekmelerle faili kurbanından ayırmayı başardı" dedi.

Polis, saldırganın yiyecek bir şeyler almak istediği parası olmadığı için saldırı planladığını belirtiyor. Çünkü saldırganın kişilik bozukluğu yaşadığına inanılıyor – saldırgan daha önce psikiyatrik tedavi gördüğü söylendi. 

Direnmeden polise teslim olan saldırganın sorgusu devam ediyor. 

Öte yandan hastaneye kaldırılan kadının durumu ciddiyetini koruyor. Kadının yoğun bakımdaki tedavisi devam ediyor.| © DerVirgül

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Kärnten Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI