Kurz’dan Tehdit Gibi Uyarı!

Avusturya Başbakanı Sebastian Kurz, 19 Mayıs’ta kısıtlamaların kaldırılması kapsamında, “Avusturyalıların dikkatsizliği yeniden ‘dramatik bir duruma’ yol açarsa, müdahale eder ve en katı kısıtlamaları tekrardan uygularız” dedi.
 Tarih: 28-04-2021 14:48:59
Kurz’dan Tehdit Gibi Uyarı!

Avusturya’nın genç başbakanı Sebastian Kurz (ÖVP), mevcut durumun kısıtlamaları kaldırmaya pek müsait olmamasına rağmen, açılış kararı almanın stresi altında, vatandaşlara uyarıda bulundu. 

Şansölye Kurz, basın toplantısında Mayıs ayındaki açılış adımlarını tekrardan açıkladı ve Avusturyalıların sorumsuz davranışlarından şikayetçi oldu. 

Ülke çapında 19 Mayıs'ta, yeşil pasaportun geçerli olacağı kısıtlamalarda gevşeme planlanıyor. 

Çarşamba günkü basın toplantısında Federal Şansölye Sebastian Kurz her ne kadar, "Açtığımız için çok mutluyum" demiş olsa da, kısıtlamaların kaldırılmasından sonra vaka sayılarının artacağının bilincinde. 

Açılış adımlarını büyük güvenlik önlemlerinin beslediğini söyleyen Kurz, Avusturya bu noktada Avrupa'nın öncülerinden olduğunu ifade etti. 

Kurz olumlu olarak, "Açtığımız alanlarda neredeyse hiç sorun yaşamayacağımızı düşünmemin de nedeni budur" diyerek, giriş testleri ve aşı pasaportuna olan güvenini yeniledi. 

Hükümet başkanı, "Hesaba katmamız gereken şey - elbette enfeksiyonların sayısının artacağıdır," diye devam etti.  

"Ancak, bunu açılışlara değil, sadece insanların değişen sosyal davranışlarına atfedebilirim."Dedi. 

Avusturyalılar, Korona Kurallarını Giderek Daha Fazla Önemsiyorlar

Avusturyalılar, Korona kurallarını giderek daha fazla önemsiyorlar. 

Özellikle Viyana’da yaşanan olumsuz gelişmelerden örnekler vererek, "Bazı insanlar, yasak olsa bile akşamları orada(Tuna kanalı çevresi) buluşuyorlar." Yorumunu yaptı.

Kurz, "Bu bakımdan, enfeksiyonların çoğunun özel sektörde, kontrol edilmesi zor veya imkansız olan ve tümdüzenlemelerimizle bile asla kontrol altına alamayacağımız bir alanda meydana geldiğini her zaman dikkate almalıyız."İfade ederek, artan vaka sayılarının önlemlerden bağımsız, olarak sorumsuz davranışlardan kaynaklandığını ima etti. 

Başbakan Uyarıyor!

Sebastian Kurz, “Avusturyalıların dikkatsizliği yeniden "dramatik bir duruma" yol açarsa, müdahale edilmeli, bölgedeki acil durum freninin çekilmesi ve gevşetmenin ertelenmesi veya geri alınması gerekiyor.” Dedi.|DerVirgül

© Bild: DerVirgül 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Avusturya Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI