Linz’de 450 santigrat derecedeki çinko kazanına düşen işçinin yaşam savaşı devam ediyor

İki gün önce Avusturya’nın Linz kentindeki bir fabrikada çalışan göçmen işçi 450 santigrat derecedeki çinko kazanına düşmüş ve helikopterle Viyana AKH hastanesine kaldırılmıştı. Doktorlar, komadaki işçinin “ani ölüm” riski olduğunu söylerken, savcılık iş kazasını soruşturmaya başladı.
 Tarih: 10-01-2022 11:30:12
Linz’de 450 santigrat derecedeki çinko kazanına düşen işçinin yaşam savaşı devam ediyor

Yukarı Avusturya Eyaleti Linz kentinde 49 yaşındaki Bosna vatandaşı bir işçi, cumartesi günü saat 10.35 civarında Linz merkezli bir şirketin sıcak daldırma galvanizleme tesisinde sökme çalışmaları yaptığı esnada, geçici olarak kurulmuş bir örtünün üzerinden yaklaşık iki metre derinliğindeki ve yaklaşık 450 dereceye kadar ısıtılan çinko kazanına düştü.

İş arkadaşları tarafından kazandan çıkartılan işçi, ağır yaralı olarak helikopterle Viyana devlet hastanesine kaldırıldı. Kemer bölümüne kadar çinkoya batan işçinin ağır yanık yaraları aldığı kaydedildi. 

Viyana Genel Devlet Hastanesi'nden [AKH] korkunç kazanın ertesi günü yapılan açıklamada, "Hasta ciddi şekilde yanmış. Yoğun bakım ünitesinde ve hala akut ölüm riski var" dendi. 

Vücudunun yaklaşık yarısını etkileyen ciddi yanıklara ek olarak, enfeksiyonlar işçinin yaşamı için en büyük tehlike oluşturduğu kaydedildi. 

Öte yandan, şirket tarafından, kazayla ilgili herhangi bir yorum yapılmadı, sadece kurbana "mümkün olan en iyi şekilde iyileşmesini" diledikleri bildirildi.

Soruşturma Başlatıldı 

Voest'in sıcak daldırma galvanizleme tesisinde söküm işiyle uğraşan 49 yaşındaki işçi, geçici kapağın bir açıklığından çinko banyosuna düştüğü söyleniyor. Ayrıca, üzerinde çalıştığı kapakta hiç zemin kalmadığını gözden kaçırmış olmalı dendi. 

Şimdi kazamı yoksa ihmal mi olup olmadığı uzman bilir kişiler tarafından araştırılmaya başlanıldı. | © DerVirgül

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Oberösterreich Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI