Linz’e “Mobil Konsolosluk” geliyor

Avusturya’nın Linz kentinde katıldığı iftarda konuşan Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, Graz kentinden sonra Linz kentinde de mobil konsolosluk hizmetinin verileceğini duyurdu. Linz ve çevresinde yaşayan Türk vatandaşları Salzburg Başkonsolosluğuna gitmek zorunda kalıyorlardı.
 Tarih: 28-04-2022 21:13:25   Güncelleme: 29-04-2022 01:38:25
Linz’e “Mobil Konsolosluk” geliyor

Uluslararası Demokratlar Birliği [UID] Linz tarafından perşembe günü düzenlenen iftar davetine, Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, Salzburg Başkonsolosu Günay Babadoğan Ertan, Türkiye’nin Linz fahri konsolosu Mr Dietmar Pichler, Linz Belediyesi meclis üyesi Arzu Büyükkal [SPÖ], UID Linz Başkanı Atan Timur, Salzburg UID Bölge Başkanı Erdem Poyraz, çeşitli sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

“Mobil Konsolosluk” geliyor

Tüm Türkiye ailesi olarak bir arada olmamız çok önemli diyerek konuşmasına başlayan Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun, Türkiye Avusturya ilişkilerinin olumlu ilerlediğini belirterek, ilişkilerin daha da iyi olacağını vurguladı. Biz büyük bir aileyiz diyen Ceyhun, Türkü, Kürdü, Çerkez’i, Alevi’si ve Sünni’si veya ateisti hiç fark etmiyor - bir Türkiye ailesiyiz dedi. 

Linz ve çevresinde yaşayan vatandaşlara bayram hediyesi gibi haberlerinin olduğunu söyleyen Ceyhun, Graz kentinde uygulanacak olan “mobil konsolosluk” hizmetinin Salzburg Konsolosluğu idaresinde Linz’de de uygulanacağını belirtti. 

Hafta sonu hizmet 

Daha sonra söz alan Salzburg Başkonsolosu Günay Babadoğan Ertan, mobil konsolosluk hakkında teknik bilgileri verdi. Hafta sonu verilecek konsolosluk hizmetlerinde her türlü işlemin yapılacağı ve normal bir konsolosluğu aratmayacağını söyleyen Ertan, amaçlarının vatandaşın saatlerce süren yolculuk yapmalarının önüne geçmesi olduğunu belirtti. | © DerVirgül

Etiketler
  Kaynak: Virgül
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Oberösterreich Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI