Ludwig | “Erdoğan ile tanışma fırsatı nispeten hızlı bir şekilde ortaya çıktı”

Eleştirilerden sonra Viyana Belediye Başkanı Ludwig Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesi hakkında açıklama yaptı.
 Tarih: 14-06-2022 20:32:30   Güncelleme: 15-06-2022 13:49:30
Ludwig | “Erdoğan ile tanışma fırsatı nispeten hızlı bir şekilde ortaya çıktı”

Görüşmeden bir hafta önceki cumartesi günü, Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ozan Ceyhun Die Presse gazetesine, Viyana Belediye Başkanı Michael Ludwig'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme yapacağı konusunda Türkiye Dışişleri Bakanlığı'nın kendisine bilgi verdiğini açıkladı.

Ancak Viyana Belediyesi, geziyi onaylamadı.

Avusturya Haber Ajansı APA, belediyeden Erdoğan görüşmesine dair bir onay alamadığını yayınladı.

Ludwig'in bir sözcüsü yalnızca Türkiye Şehirler Birliği Başkanı ile bir görüşmenin gerçekleşeceği bilgisini APA ile paylaştı.

Görüşmeden birkaç gün önce, salı günü bir basın toplantısında Viyana Belediye Başkanı Michael Ludwig'e [SPÖ], Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir görüşme yapılıp, yapılmayacağını sordu.

Ludwig, Türkiye Dışişleri Bakanlığı tarafından açıklanan görüşme hakkında net bir yanıt vermeyerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşme yapacağını teyit etmedi.

Viyana Belediye Başkanı Michael Ludwig bugün açıklama yaptı 

APA’da yer alan haberde, Michael Ludwig'in geçtiğimiz cuma günü Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmesi eleştirilere yol açtı. Viyana Belediye Başkanı şimdi Türkiye Cumhurbaşkanı ile randevuyu haklı çıkardı dendi. 

Viyana Belediye Başkanı Michael Ludwig (SPÖ) Salı günü yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmesinin geçen Cuma günü Ankara'da kendiliğinden kararlaştırıldığını vurguladı. 

Ludwig'e göre, Erdoğan görüşme kararı "kısa sürede" gerçekleşti

Ludwig salı günü düzenlediği basın toplantısında, "Cumhurbaşkanı ile tanışma fırsatı nispeten hızlı bir şekilde ortaya çıktı," diyerek, kendisinin, Türkiye'de Kentler Birliği Başkanı olarak bulunduğunu söyledi. 

Ludwig, ziyaretin nedeninin Türkiye Şehirler Birliği Başkanı ile yaptığı görüşme olduğunu söyleyerek, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin planlanmadığını ileri sürdü. | © DerVirgül

 

________________________________________________

Biz ancak sizin desteğinizle ayakta kalabilir ve büyüyebiliriz!

Siz bu haberi okurken, biz yeni bir haberi yazmaya başlıyoruz. Kimi zaman içerik üretmek için haftalarca araştırma yapıyor, insanlarla görüşüyoruz. 

Bunu yaparken de habere konu olan taraf, olay, gelişme ve açıklamaların “şartlarından bağımsız” olarak sizlere aktarmaya çalışıyoruz. 

Objektif haber, özgür yorum anlayışımızla hiçbir gücün etkisi altında kalmadan ve her gün yeniden ve yeniden öğrenerek yazmaya devam ediyoruz…

Editoryal bağımsızlığı sağlayabilmek, siyasi ve ekonomik bağımsızlıkla mümkündür. 

Bu nedenle Der Virgül’ü destekleyin ve Avusturya’da Türkçe bağımsız kaliteli gazeteciliğin gelecekte de var olmaya devam etmesine yardımcı olun…

Der Virgül sadece okuyucularına karşı sorumluluk duyar…. 

Destekleriniz için

IBAN: AT45 6000 0103 1026 6499 / Adem Hüyük

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Viyana Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI