Mağazalarda Maske Zorunluluğu Viyana'da Devam Edecek

Avusturya Hükümeti tarafından 22 Temmuz'dan itibaren perakendede maske zorunluluğunun kaldırılmasını, Viyana Eyaleti uygulamayacak.
 Tarih: 20-07-2021 16:27:30
Mağazalarda Maske Zorunluluğu Viyana'da Devam Edecek

Viyana, Avusturya'da özel bir rota izliyor ve 22 Temmuz'da perakendede maske zorunluluğunu kaldırmayacak. Avusturya'nın geri kalanında, gıda sektörü hariç alışveriş sektöründe maske zorunluluğu kaldırılacak. 

Viyanalılar 22 Temmuz'dan sonra sadece marketlerde değil, mağazalarda alışveriş yaparken maske takmak zorunlu olacak.  Yakında ilgili yönetmeliğin çıkarılacağı bildirildi.  

Salı günü Belediye Başkanı Michael Ludwig'in (SPÖ) ofisi tarafından yapılan açıklamada, kapalı mekanlarda, kültürel etkinliklerde veya sinemada da maske zorunluluğu devam edecek.  

Ludwig, geçtiğimiz birkaç gün içinde tekrar uzmanlarla yaptığı görüşmeler sonucunda, önlemler, delta varyantının hızla yayılmasıyla kapsamında kaçınılmaz olarak görüldüğü kaydedildi. 

Enfeksiyon Sayıları Düşük Tutulmalı

Ludwig yaptığı açıklamada, "Viyana halkının sağlığı için koruyucu önlemlerin tutarlı yolu 22 Temmuz'dan sonra da devam edecek." dedi.  

Enfeksiyon sayısını düşük tutmak için her şeyi birlikte yapmalısınız diyen belediye başkanı, Gargara PCR testlerinin önemine vurgu yaptı. 

"Herkese Gargara" PCR test kampanyasının tüm Viyanalılara ücretsiz olarak sunulmaya devam edeceği de söylenirken, Ludwig, "Düzenli testler, vakaların erken tespit edilmesini ve zamanında izole edilmesini sağlayacağını ifade etti.  

Belediye başkanı, “Yurtiçinde ve yurtdışında birçok ülke ve şehir şimdi bizim örneğimizi takip ediyor" dedi. 

Viyana Yönetimi aşı merkezlerinin daha çok alanlara kurulacağını söyledi.| DerVirgül 

© Bild: DerVirgül 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Avusturya Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI