Polis, yaklaşık 17,5 metrelik köprüyü çalan hırsızları arıyor

ABD'de polis 17,5 metrelik köprüyü çalan hırsızların peşine düştü. Yetkililer, hırsızların yapıyı sökerek götürdüğünü düşünüyor.
 Tarih: 19-12-2021 08:00:00   Güncelleme: 19-12-2021 08:08:41
Polis, yaklaşık 17,5 metrelik köprüyü çalan hırsızları arıyor

ABD'de polis, yaklaşık 17,5 metrelik köprüyü çalan hırsızları arıyor.

Ohio eyaletinin Akron bölgesinde 11 Kasım'da yaşanan olayda Küçük Cuyahoga Nehri üzerindeki yaya köprüsü çalınmıştı.

Köprü, bölgedeki sulak alanların yeniden düzenlenmesine yönelik bir proje kapsamında sökülerek başka bir alana taşınmıştı.

Polis, olay yerinde teker izlerinin bulunduğunu, hırsızların 40 bin dolar (yaklaşık 35.593 Euro) değerindeki köprüyü bir veya birden fazla kamyonla taşıyarak çalmış olabileceğini söyledi.

Hırsızların köprüyle ne yapmayı planladığı henüz bilinmezken, polis görevlisi Mike Miller "Köprü birçok şey için, çevre düzenlemesi ya da çok daha büyük bir mühendislik projesinde kullanılabilir" dedi.

Miller, "Bana anlatılanlara göre köprü neredeyse tamamen polimerden yapılmaydı. Parçalar da sadece bazı cıvatalarla tutturulmuştu. Dolayısıyla elinizde alet varsa köprüyü sökmeye başlamak o kadar da zor değil" ifadelerini kullandı.

Soruşturmayı yürüten ekipler, köprünün farklı zamanlarda parça parça çalındığını belirtti. Buna göre hırsızlar, 3 Kasım'da köprünün bulunduğu alandaki çalılıkları temizlemiş ve köprünün parçalarını sökmeye başlamıştı.

Ekipler henüz hırsızların kimliğini tespit edemezken, polis suçlularla ilgili bilgi toplayabilmek için bölge sakinlerinden destek istedi.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Yaşam Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI