Polisten Irkçı İfadeler | “Burası Benim Ülkem, Sen Misafirsin!”

Almanya’nın başkenti Berlin’de bir baskın sırasında polis tarafından yapılan yabancı düşmanlığı, sosyal medyada yayınlanan bir video ile ortaya çıktı. Berlin polisi soruşturma başlattı… İşte o görüntüler…
 Tarih: 15-09-2022 00:30:51
Polisten Irkçı İfadeler | “Burası Benim Ülkem, Sen Misafirsin!”

Video kaydı alınan olay, 9 Eylül’de Berlin’deki bir eve düzenlenen polis operasyonu sırasında meydana geldi. Videoda polislerden birinin, evlerine baskın düzenlendiği Suriyeli aileye fiziksel şiddet ve ırkçı ifadelerle müdahalede bulunduğu görülüyor. 

Suriyeli babayı yere savuran polis memuru, yaptığı orantısız fiziksel müdahale esnasında “Burası benim ülkem, sen misafirsin!” gibi ayrımcılık ve yabancı düşmanlığı içeren ifadeler kullanıyor. Irkçı söylemine devam eden polis, duruma itiraz eden anneyi de eğer susmazsa hapse atmakla tehdit ediyor. Videoda ayrıca polisin babasına fiziksel müdahalede bulunduğu sırada aynı odada bulunan çocuğun çığlıklar atarak ağladığı görülüyor.

Berlin Emniyeti Soruşturma Başlattı

Berlin Emniyet Müdürlüğü, görüntülerin ortaya çıkmasından sonra 13 Eylül’de yaptığı açıklamada, Suriyeli ailenin evine düzenlenen baskını 30 yaşındaki adamın para cezasına çarptırılmış ve sosyal yardım istismarı yapmış olmasıyla gerekçelendirdi. Tutuklanmak istenen adamın ve eşinin polise karşı koyduğu ve akabinde adamın yere yatırılarak kelepçelendiği ifade edildi.

Emniyet teşkilatı, söz konusu polis memurlarıyla ilgili “ırkçı hakaret” suçundan soruşturma başlattığını duyurdu.  Evlerine baskın düzenlenen çift ayrıca, genç adamın kelepçelenme sırasında kolundan yaralanması nedeniyle darp şikayetinde bulundu. Müştekiler, yabancı düşmanı hakaretlere maruz kaldıklarını belirtti ve duruma ilişkin video kanıtını sundu.

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Almanya Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI