Sebastian Kurz Skandalında İlk Tutuklama

Geçtiğimiz günlerde istifa eden Avusturya eski başbakanı Sebastian Kurz’a karşı "yolsuzluk, rüşvet ve güveni kötüye kullanma" iddialarıyla başlatılan soruşturma kapsamında, bu sabah bir kişi tutuklandı.
 Tarih: 12-10-2021 17:26:03
Sebastian Kurz Skandalında İlk Tutuklama

Avusturya’da Mali ve Yolsuzluk Savcılığı tarafından iktidardaki ÖVP'nin genel merkezi ve Başbakanlıktaki ofisinde arama yapılmasının ardından, "yolsuzluk, rüşvet ve güveni kötüye kullanma" suçlaması sonrasında istifa eden Sebastian Kurz’un yakın çevresindeki soruşturma hız kesmeden devam ediyor. 

Österreich gazetesi sahibi Wolfgang Fellner’in danışmanlarından Sabine Beinschab bugün sabah saatlerde tutuklandı. 

Geçen Çarşamba günü bir ev aramasından önce dairesindeki bir sabit diski sildiği söylenen danışman, savcılık emriyle iki polis tarafından Döbling semtindeki evinden alınarak tutuklandı. 

2016 yılında Österreich gazetesine, Adalet Bakanlığı tarafından verilen paralarla anketler düzenlediği söylenen Sabine Beinschab’ın vereceği ifade, Kurz’a karşı yapılan soruşturmanın seyrini değiştirebileceği vurgulanırken, kulislerde tutuklamaların devam edeceği yönünde yorumlar yapıldığı gelen bilgiler arasında.|DerVirgül

© DerVülgül 

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Viyana Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI