Sezen Aksu hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Sezen Aksu hakkında, 'Şahane Bir Şey Yaşamak' adlı şarkısındaki Hz. Adem ve Hz. Havva'ya yönelik olduğu iddia edilen sözleri nedeniyle 'Dini değerlere hakaret ve tahrik veya aşağılama' suçundan suç duyurusunda bulunuldu.
 Tarih: 17-01-2022 17:50:38
Sezen Aksu hakkında suç duyurusunda bulunuldu

Suç duyurusu, Ankara'da aralarında avukat Mikail Yılmaz'ın da bulunduğu bir grup vatandaş tarafından yapıldı.

Çıkışta adliye önünde grup adına açıklama yapan avukat Mikail Yılmaz, Aksu'nun şarkısında kamuoyunda infiale yol açabilecek tarzda, Hz. Adem ve Hz. Havva hakkında aşağılayıcı ifadeler kullandığını ileri sürdü. Bu ifadelerle Aksu'nun dini kişilikleri itibarsızlaştırmayı hedeflediğini belirten Yılmaz, "Bu durum İslam dinine inananlar bakımından haklı bir öfke uyandırmıştır. Nitekim şüphelinin YouTube kanalında, Facebook sayfasında ve internet sitesinde birçok kişi tarafından şüpheliye karşı bir öfke oluşmuştur" dedi.

Şarkıda geçen ifadelerin, ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirilemeyeceğini savunan Yılmaz, “suçtan elde edilen gelir olduğu için” kazancın müsaderesini talep ettiklerini de söyledi.

Sezen Aksu'nun şarkısının sözleri hafta sonu Twitter'da da çok tartışılmıştı. Sanatçıya destek verenler olduğu gibi, sanatçıyı eleştirenler de olmuştu.

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Türkiye Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI