Sokağa Çıkma Yasağı Gece Saat 00.00 İtibariyle Yürürlüğe Giriyor

Avusturya Ulusal Konseyi tarafından bugün onaylanan 20 günlük sokağa çıkma yasağı, bu gece yarısı yürürlüğe girecek. Ancak çıkış kısıtlamaları bir seferde yalnızca 10 gün olarak belirlenebildiğinden, daha sonra uzatılması gerekiyor. İşte yasağın son hali…
 Tarih: 21-11-2021 23:32:07
Sokağa Çıkma Yasağı Gece Saat 00.00 İtibariyle Yürürlüğe Giriyor

Pazar akşamı, Ulusal Konseyin ana komitesi tüm Avusturya için ilan edilen sokağa çıkma yasağını onayladı. Sokağa çıkma yasağına iki koalisyon partisi ÖVP ve Yeşiller'in yanı sıra SPÖ de olumlu oy verdi. 

Ulusal Konsey’den çıkan kararla hükümet, 22 Kasım'dan 12 Aralık'a kadar 20 gün süreyle sokağa çıkma yasağı ilan etti, ancak çıkış kısıtlamaları bir seferde yalnızca 10 gün olarak belirlenebildiğinden, daha sonra uzatılması gerekiyor.

22 Kasım 2021'den itibaren yürürlükte olacak çıkış kısıtlamaları

Sokağa çıkma yasağının uygulandığı tarihlerde, sadece daha önceki pandemi evrelerinden bilinen istisnalar durumunda kendi yaşam alanınızı terk etmenize izin verilir - örneğin işe veya okula gitmek, günlük yaşam için gerekli ihtiyaçları sağlamak veya fiziksel ve psikolojik iyileşme için yürüyüş yapma, ibadethanelere gitmek gibi. 

Öte yandan, temel tedarikçiler dışındaki tüm ticaret kapılarına kilit vuracak. Restoranlar ve oteller ile eğlence ve kültür sektörleri de kapanacak. Tüm halka açık, kapalı alanlarda FFP2 maskesi zorunlu olacak, bu aynı zamanda 3G kuralının uygulanmaya devam ettiği iş yerlerinde de geçerlidir.

Meşhur iki metrelik mesafe de yine geçerli olacak. Okullar prensipte açık kalıyor, ancak politikacılar mümkünse öğrencilere evde kalarak uzaktan eğitim almaya çağırıyor.

Hastane ve sanatoryumların yanı sıra yaşlılar ve bakım evlerine ziyaretler, yalnızca daha önce gerekli olan 2G kanıtına ek olarak, negatif PCR test sonucu (en fazla 72 saat önce kabul edilir) ibraz edenler için mümkün olacak.

Hastanede çocuklar ve yardıma muhtaç olanlar hariç, hasta başına haftada sadece bir ziyaretçiye izin verilecek. Ayrıca huzurevlerinde, bir kişi başına günde iki ziyaretçiye izin verilecek.| © DerVirgül

Etiketler
  Kaynak: DerVirgül
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Avusturya Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI