The Voice of Germany’de büyük yankı uyandıran Berlinli Zeynep

Zonguldak’tan Almanya’ya giden işçi ailesi çocuğu Zeynep Avcı, katıldığı ‘The Voice of Germany’de (O Ses Almanya) Türkçe seslendirdiği şarkıyla hem Avrupa’da hem de Türkiye’de yankı uyandırdı.
 Tarih: 10-10-2021 13:04:51   Güncelleme: 10-10-2021 13:09:51
The Voice of Germany’de büyük yankı uyandıran Berlinli Zeynep

‘The Voice of Germany’de (O Ses Almanya) Türkçe seslendirdiği şarkıyla hem Türkiye’de hem de Almanya’da büyük yankı uyandıran Zeynep, kısa zamanda izlenme sayısıyla da rekor kırdı.

Sosyal medya platformlarında Zeyanp’in seslendirdiği ve Tan Taşçı’ya ait ‘Yalan’ şarkısı oluşturulan videoların fon müziği olarak kullanılmaya başlanıldı. 

Hakkında araştırma yaptığımız Zeynep Avcı, 1974 yılında Zonguldak’tan Almanya’ya çalışmaya giden işçi ailesinin 38 yaşındaki çocuğu. 

Şafak Selda’nın “Göç Hikayeleri” adlı çalışmasından edindiğimiz bilgilere göre, Zeynep Berlin doğumlu, bir ağabeysi ve kendisinden küçük bir de kız kardeşi var. 

İki çocuk annesi Zeynep Avcı, yaklaşık yirmi yıldır Berlin’de müzik yapıyor. 

Müzik yaşantısıyla aile yaşantısı arasında kalın çizgiler olduğunu söyleyen Zeynep, bir röportajında, “Çalıştığım müzikli mekanlarda sahnemim sona ermesiyle hemen evime dönüyorum” dediği ve aile yaşantısını önemsediğini ifade ediyor. 

Berlin’de uzun yıllar Beatztanbul adlı grubuyla birçok etkinlikte ve mekânda konserler veren Zeynep Avcı, ilk kez Voice of Germany’ye katıldı. 

‘The Voice of Germany’de (O Ses Almanya) Türkçe seslendirdiği şarkıyla hem Türkiye’de hem de Almanya’da büyük yankı uyandıran Zeynep, kısa zamanda izlenme sayısıyla da rekor kırdı. 

Çeşitli medya haberlerinde yer alan haberlerde ise, Zeynep hakkında şu yorumlara yer verildi O Ses Almanya’nın Instagram sayfasındaki Zeynep’in performansını 3 milyona yakın kişi izledi. 

Yeni sezonun ilk yayınındaki diğer adaylar 40-50 bin izlenme aldı. Zeynep’in Instagram’daki paylaşımına da kısa sürede 7 binden fazla yorum yapıldı dendi. 

Zeynep Avcı’nın performansı Türkiye’de de sosyal medyada viral oldu. 

Ünlü isimler sosyal medya hesabından videosunu paylaştıkları Zeynep’e övgüler yağdırdı. 

Ünlü futbolcu Mesut Özil, “Zeynep Avcı-Yalan helal olsun” diye tebrik ederken, Yeşim Salkım, “Ciğer bıraktık mı” diye sordu. İrem Derici, “Ama of ya. 

Darma duman oldum. Ağzına sağlık” diyerek paylaştı. 

Demet Akalın ise “Almanlara bu şarkıyı tercüme edin” derken, Zeynep’e Türkiye’ye gelme çağrısında bulundu. 

Almanya’da büyük ilgiyle izlenen Voice of Germany’de Tan Taşçı’nın ‘Yalan’ adlı şarkısını seslendiren Zeynep Avcı, dört jüriyi de döndürmeyi başarmıştı. 

Zeynep jüriden Johannes Oerding’i seçti.|DerVirgül

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Kültür Sanat Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI