Trenlerde köpeklere özel bilet uygulaması

İtalya'da trenlerde köpeklere özel bilet uygulaması başlıyor.
 Tarih: 15-06-2022 09:30:28   Güncelleme: 15-06-2022 13:48:28
Trenlerde köpeklere özel bilet uygulaması

İtalya'nın önde gelen tren işletmecilerinden biri artık köpek yolcularının da insan sahiplerinin yanında seyahat etmesine imkan sunan biletler satıyor.

İtalyan Devlet Demiryolları'yla rekabet halinde ülke çapında yüksek hızlı trenler işleten Italo, yolcularına şöyle diyor:

Köpeğinizin boyutları orta veya büyükse ya da köpeğinizin bir evcil hayvan çantasında seyahat etmesini istemiyorsanız, tren arama motorundan "Köpek" seçeneğini işaretleyebilir ve bu hizmeti biletinizle beraber uygun fiyata satın alabilirsiniz.

Böylece seyahatiniz boyunca köpeğinizi ona ayrılmış bir alanda rahatça yanınızda tutabilirsiniz.

Hizmet Smart ve Prima bölümlerinde ve tüm Italo tarifelerinde geçerlidir.

Roma'dan Milan'a Prima sınıfında (birinci sınıf) gerçekleştirilen kısa mesafeli bir test rezervasyonunda, insan bileti 90 euro ve köpek biletiyse 40 euroydu.

Bu fırsatı, The Man in Seat Sixty-One internet sitesini işleten uluslararası tren seyahati gurusu Mark Smith fark etmiş.

Köpek alanını "Muhtemelen Avrupa'da ilk" olarak tanımlayan Smith, The Independent'a evcil hayvan sahiplerinin tren seyahatine dair bilgi talebinin çok yüksek olduğunu söylüyor.

Cockapoo cinsi köpeğimiz Pip artık deniz yolculuklarında çok deneyimli, trenlerdeyse biraz daha az tecrübesi var.

Fakat Pip'e bakmaya başlamamdan yıllar önce, neredeyse Sea61'i kurar kurmaz, bir evcil hayvan sayfasına da ihtiyaç duyduğumu fark ettim çünkü bunu soran çok fazla kişi vardı.

Birleşik Krallık ile Kıta Avrupası arasındaki tek uluslararası yolcu treni hizmeti olan Eurostar, evcil hayvan sahiplerine şu açıklamayı yapıyor:

Maalesef Eurostar evcil hayvan pasaportu programında yer almıyor. Bu yüzden kompartımanda sadece rehber köpeklere ve destek köpeklerine izin veriyoruz.

Trenlerimizde hayvanların rahatlıkla taşınabileceği alanlar bulunmadığından, trene binmelerine izin vermemenin evcil hayvanların, sahiplerinin ve diğer yolcuların yararına olduğuna inanıyoruz.

Smith, Eurostar'ın "Avrupa'da köpekleri almayan az sayıdaki hizmet sağlayıcıdan biri olduğunu" söyledi.

Ülkeler arası tren işletmecisinin yasağı border collie cinsini de kapsıyor.

Paris, Brüksel ve Amsterdam'a giden yüksek hızlı tren hattı Barking'in içinden ve Köpekler Adası'nın yakınından geçiyor./Independent Türkçe

________________________________________________

Biz ancak sizin desteğinizle ayakta kalabilir ve büyüyebiliriz!

Siz bu haberi okurken, biz yeni bir haberi yazmaya başlıyoruz. Kimi zaman içerik üretmek için haftalarca araştırma yapıyor, insanlarla görüşüyoruz. 

Bunu yaparken de habere konu olan taraf, olay, gelişme ve açıklamaların “şartlarından bağımsız” olarak sizlere aktarmaya çalışıyoruz. 

Objektif haber, özgür yorum anlayışımızla hiçbir gücün etkisi altında kalmadan ve her gün yeniden ve yeniden öğrenerek yazmaya devam ediyoruz…

Editoryal bağımsızlığı sağlayabilmek, siyasi ve ekonomik bağımsızlıkla mümkündür. 

Bu nedenle Der Virgül’ü destekleyin ve Avusturya’da Türkçe bağımsız kaliteli gazeteciliğin gelecekte de var olmaya devam etmesine yardımcı olun…

Der Virgül sadece okuyucularına karşı sorumluluk duyar…. 

Destekleriniz için

IBAN: AT45 6000 0103 1026 6499 / Adem Hüyük

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER İtalya Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI