Türkiye’den Avusturya’ya dönerken 850 Euro kuruyemiş cezası ödedi

İki hafta önce kara yolu ile Türkiye tatilinden dönen aile, beraberlerinde getirdikleri kuruyemiş nedeniyle 850 Euro ceza yediklerini belirtti.
 Tarih: 27-06-2022 18:44:34
Türkiye’den Avusturya’ya dönerken 850 Euro kuruyemiş cezası ödedi

Avusturya’nın Tirol eyaletinde yaşayan Türkiye göçmeni aile, Türkiye’deki tatillerini bitirip iki hafta önce, Sırbistan, Hırvatistan ve Slovenya üzerinden Avusturya’ya döndüklerini söyledi. 

DerVirgül’e konuşan Tirollü tatilci, Türkiye’den kendisine ve kardeşine iki ayrı pakette 10’nar kiloluk kuruyemiş aldığını, ancak Hırvatistan gümrüğünde kuruyemişlerin yasak olduğu uyarısının söylendiğini belirtti. 

Gümrüğe yanaştıklarında, gümrük polisinin “gümrüğe tabi” eşya olup olmadığını sorduğunu söyleyen Tirollü tatilci, daha sonra polisler aracı kontrol ettiler diye konuştu. 

Hırvatistan gümrük memurları, 20 kilo kuruyemişi görünce, sadece yolculuk esnasında tüketebileceğiniz kadar serbest dediğini, onun dışındaki fazlalığın yasak olduğu uyarısının yapıldığını söyledi. 

Tirollü tatilci, 20 kilo kuruyemiş için kendisinden 850 Euro ceza alındığını belirterek, bu güzergâhı kullanacak tatilcileri uyardı. 

Öte yanda, etiketi sökülmemiş giysilerin de gümrüklerde problem yapıldığını söyleyen tatilci, Sırbistan gümrüklerinde 10.000 Euro nakit para üzerindeki miktarın beyan edilmesine, Hırvatistan gümrüğünde ise, gıda ürünleri taşımamaya dikkat edilmesi konusunda uyardı…| © DerVirgül 

Etiketler
  Kaynak: Virgül
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Avusturya Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI