Viyana Belediyesi, alışılmadık fikirlerle aşılamayı teşvik ediyor

Kapalı havuzlarda, aşı piyangosuna katılarak veya ünlülerin katıldığı kabare sunumu eşliğinde aşı olmak ister misiniz? Viyana belediyesi, hafta sonuna kadar kentin yüzde 70'lik bir aşılama oranına ulaşması için sıra dışı aşı kampanyaları başlattı.
 Tarih: 24-11-2021 11:08:09
Viyana Belediyesi, alışılmadık fikirlerle aşılamayı teşvik ediyor

Korona salgının başlamasından buyana federal hükümetin kararlarına karşın farklı bir yol izleyen Viyana Eyalet Yönetimi, aşılama konusunda da farklı-ilginç yöntemlerle Viyanalıları aşıya teşvik etmeye çalışıyor. 

Haziran ayında randevusuz aşı kampanasıyla bir atılım gerçekleştiren belediye ardından aşı otobüsleriyle, kentin en uç noktalarına kadar aşıyı götürmüş, özellikle Almanca dilini konuşmakta sorun yaşayanların, aşı otobüslerinde çok kısa sürede aşı olmalarına olanak sağlamıştır. 

Viyana Belediyesi şimdilerde Austria Center aşı merkezine ünlüleri davet ederek, aşı merkezinde kabare sunumu eşliğinde Viyanalarının aşıya teşvik etmek istiyor. Ayrıca kapalı yüzme havuzlarında da aşı merkezleri oluşturularak. 

13 Aralık'tan itibaren saat 10'dan 14'e kadar, Austria Center aşı merkezinde bir ünlü aşılamayı biraz daha eğlenceli hale getirecek.

Yakında Viyana'da hafta sonunda aşıya açılacak olan beş yüzme havuzunda aşı olabileceksiniz.

ORF Aşı Olanlara Çekilişle Müstakil Ev ve Araba Veriyor

Avusturya devlet televizyon ve radyo kurumu ORF, Korona ile mücadele kapsamında aşı oranını artırmak için aşı piyangosunu başlattı.

Yaklaşık bin kişiye maddi ödül öngören çekilişin en büyük ödülü ise, bir müstakil ev ile elektrikli bir otomobil. 

Kimler katılabilir?

Avusturya'da yaşayan 18 yaş ve üstü, 1 Ekim - 20 Aralık 2021 tarihleri arasında Covid-19 aşısı olan veya olacak olan kişiler katılabilir. Birinci, ikinci veya üçüncü doz aşı olması fark etmiyor. 

"Avusturya Aşı Piyangosu – Aşı yaptıran kazanır” başlığında yürütülecek çekilişe katılım, https://werimpftgewinnt.orf.at adresinde mümkündür.

Katılmak isteyenler, İsim, adres, telefon numarası ve doğum tarihi gibi bilgilerini vererek kayıt yaptırabilirler. Ancak aşı kanıtı bilgilerinin verilmesi istenmemektedir.

ORF, aşı katını bilgilerini çekilişte ödül kazanıldıktan sonra uzmanlar tarafından kontrol edileceğini belirtti. 

Kazananlar 24 Aralık'ta ORF 2'deki "Licht ins Dunkel" programın da açıklanacak. O zamana kadar, kamuya açık medya şirketi TV, radyo ve çevrimiçi programlarıyla aşılara ve piyangoya katılım çağrısı yapacak.

ORF Genel Müdürü Alexander Wrabetz yaptığı açıklamada, "Avusturya'da her gün milyonlarca insan, Avusturyalıları bilimsel bulgulara dayanarak bilgilendirmek için tüm medyada günün 24 saati elinden gelenin en iyisini yapan ORF gazetecilerinin çalışmalarına güveniyor. Ancak eğitim ve bilgi bazen aşıların mümkün olduğunca çok sayıda insan için salgınlarla mücadeleye vazgeçilmez katkısını sağlamlaştırmaya yetmez "diyerek, bu nedenle aşı çekilişi aşı olmak isteyenler için ek bir motivasyon oluşturacağını ifade etti.

Ayrıca ORF, çelişle verilecek ödüllerin Avusturya firmalarının finanse ettiğini belirtti. | © DerVirgül

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Viyana Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI