Viyana’da 650.000 hanenin hesabına 200 Euro yardım gönderilecek

Avusturya hükümetinin enflasyona karşı 6 milyar Euro’luk yardım paketi açıklamasından saatler sonra Viyana eyalet yönetimi, bölgesel ısıtma fiyatlarına gelen yüzde 92’lik artışa tepkiler nedeniyle 125 milyon euroluk "enerji desteği" verileceğini duyurdu. Peki yardımlardan kimler, nasıl yararlanacak? Ayrıntıları buradan okuyabilirsiniz…
 Tarih: 14-06-2022 13:01:57   Güncelleme: 15-06-2022 13:50:57
Viyana’da 650.000 hanenin hesabına 200 Euro yardım gönderilecek

Salı günü, federal hükümet altı milyar Euro’luk enflasyonla mücadele paketi sundu. Paketin içinde, 300 Euro'luk tek seferlik ödeme ve aile yardımı ödemesi gibi birçok yadım yer almakta. 

Federal hükümetin milyarlık yardım paketini sunmasından saatler sonra, Viyana eyalet yönetimi "Viyana Enerji Yardım Paketi" başlığı altında 125 milyon euroluk fon hazırlandığını duyurdu. 

Viyana Belediyesi şimdi en azından enerji maliyetleri açısından rahatlama sağlamak istiyor ve bu amaçla dört sütunlu bir model sundu. 

Viyana'daki hanelerin üçte ikisi, yıl sonuna kadar başvuru yoluyla ödenecek olan bu yeni destekten yararlanabilecek.

Yardım almaya hak kazanan her hane için bir hesaba 200 Euro nakit olarak aktarılacak.

Buna göre, 650.000 haneye hane başı 200 Euro yardım verilecek. Bu hanelerde yaklaşık bir milyon kişi yaşamakta. 

200 Euro’luk yardımı kimler alabilecek? 

Öncelikle Viyana'da kayıtlı olmalısınız. 

Ayrıca, tek kişilik geliri 40.000 Euro veya daha fazla olan [tatil ve Noel ikramiyesi dahil aylık brüt maaşı 2.835 Euro] veya birden fazla kişi geliri 100.000 Euro veya daha fazla olan Viyanalı haneler ikramiyeden hariç tutulur. 

Yardım 1: Özellikle etkilenen kişiler için başvuru yapmadan doğrudan hesaba 200 Euro gönderilecek. Burada özellikle etkileneler, eyalet yönetimi tarafından gelir düzeyi bilen kişiler kastedilmekte.

Bunlar, asgari gelir yardımları, acil gelir yardımları veya ek yardımlı düşük emeklilik maaşı alanları içermektedir. 

Yadım 2: Çok daha büyük bir yararlanıcı grubu, yani 210.000 Viyana hanesi, gecikmiş borçların kısmi teminatı ve doğrudan enerji şirketi ile faturalandırma için başvurabilir (hane başına 500 Euro'ya kadar). 

Yardım 3: Termal yenileme, enerji verimli yeni inşaat ve sürdürülebilir enerji biçimlerine dönüşüm için önlemlerin desteklenmesi. | © DerVirgül

 

________________________________________________

Biz ancak sizin desteğinizle ayakta kalabilir ve büyüyebiliriz!

Siz bu haberi okurken, biz yeni bir haberi yazmaya başlıyoruz. Kimi zaman içerik üretmek için haftalarca araştırma yapıyor, insanlarla görüşüyoruz. 

Bunu yaparken de habere konu olan taraf, olay, gelişme ve açıklamaların “şartlarından bağımsız” olarak sizlere aktarmaya çalışıyoruz. 

Objektif haber, özgür yorum anlayışımızla hiçbir gücün etkisi altında kalmadan ve her gün yeniden ve yeniden öğrenerek yazmaya devam ediyoruz…

Editoryal bağımsızlığı sağlayabilmek, siyasi ve ekonomik bağımsızlıkla mümkündür. 

Bu nedenle Der Virgül’ü destekleyin ve Avusturya’da Türkçe bağımsız kaliteli gazeteciliğin gelecekte de var olmaya devam etmesine yardımcı olun…

Der Virgül sadece okuyucularına karşı sorumluluk duyar…. 

Destekleriniz için

IBAN: AT45 6000 0103 1026 6499 / Adem Hüyük

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Viyana Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI