Viyana’da Bir Huzurevinden Yapılan İlan Türkiyelileri Harekete Geçirdi

Huzurevinde yaşayan yaşlı bir adam tarafından, “yalnızım ve Almanca bilmiyorum, Türkçe sohbet edecek birilerine ihtiyaçım var” diye verilen ilan sosyal medyada büyük ilgi gördü. DerVirgül, sohbet etmeye aday oldu…
 Tarih: 16-07-2021 11:41:21   Güncelleme: 16-07-2021 11:50:21
Viyana’da Bir Huzurevinden Yapılan İlan Türkiyelileri Harekete Geçirdi

Viyana’nın 19. Bölgesindeki “Haus Franz Borgia” huzurevinde yaşayan Türkiye kökenli yaşlı adam, Almanca bilmediği için huzurevi sakinleriyle arkadaşlık ediyor ancak sohbet edemiyordu.   

Yaşlı adamın bu durumundan haberdar olan huzurevi görevlileri, bir ilan vererek bunun çözülebileceğini düşünerek, adamında onayıyla bir ilan vermeye karar verirler.  

İlanda, huzurevinin bahçesinde sohbet imkanı sunulduğu belirtilir. 

Haus Franz Borgia huzurevi yetkililerinin DerVirgül’e verdiği bilgilere göre, yaşlı adamı haftanın yedi günü öğleden sonra her gün ziyaret etmek mümkün. 

Ancak, yetkililer aşı olanların gelmesini önemle belirtti. Test olarakta ziyaret etme imkanı olduğunu ifade eden yetkili, aşılanmışların tercih edildiğini söyledi. 

İsmini “amca” olarak değiştirdiğimiz huzurevi sakini hakkında özel bilgilere hiç girmeden, sohbet etmeye olan hasretin, huzurevinin duvarlarında yankılandığını adeta hissediyorduk.  

Şayet ziyarete gitmek isterseniz, sizi orada konuşmak isteyen yaşlı ve yalnız bir amca bekliyor.  

İletişim telefon numarası: 01 4402376

Huzurevi adresi: Hameaustraße 45-47, 1190 Wien| DerVirgül 

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Viyana Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI