Viyana’da intihar eden tacizci öğretmenin yeni kurbanları ortaya çıktı

İddiaların ortaya çıkmasından sonra 2019'da intihar eden Viyana'daki bir ortaokul öğretmeni tarafından yıllarca süren tacizin, bilinenden çok daha geniş kapsamlı olduğu söyleniyor.
 Tarih: 20-09-2022 19:57:54
Viyana’da intihar eden tacizci öğretmenin yeni kurbanları ortaya çıktı

"Der Standart" gazetesinin araştırmasına göre, cinsel istismarın okul alanı içinde, spor salonunda ve bir spor haftasında gerçekleştiği söylenen resimler ve ifadeler ortaya çıktı. Ancak şimdiye kadar okul içerisinde öğrencilere tacizde bulunulduğu, Eğitim Müdürlüğü tarafından reddedilmişti.

Viyanalı öğretmen 25 öğrenciye tacizde bulundu

Eğitimcinin 2004'ten bu yana yaşları 9 ile 14 arasında değişen en az 25 öğrenciye taciz eylemleri gerçekleştirdiği söyleniyor. Soruşturma sırasında, adamın dairesinde çok sayıda veri taşıyıcısı güvenlik altına alındı.

Değerlendirme sırasında, müfettişler, bir kısmını kendisinin ürettiği kapsamlı çocuk pornografisi materyaline rastladı. Çocuklara öğrettiği şeyleri yaptırarak, çocukları resimlemiş ya da filme almıştı.

Çocuk ve Gençlik Savcılığına göre, bunlar eğitimcinin 2004 yılında ders verdiği reşit olmayan erkek çocukları içeriyordu, bu da 15 yıllık olası bir suç dönemi olduğu anlamına geliyor.

Kötü niyetli eylemlerin yalnızca okul dışında işlendiği söyleniyor

Eğitim müdürü Heinrich Himmer, mayıs ayında, saldırıların ve taciz eylemlerinin yalnızca okul dışında gerçekleştiğinin artık açık olduğunu vurguladı. Eğitimci, öğrencilerle dışarıda buluşmuş ya da onları eve götürmüş, burada onlara ilaç damlaları verdiği söylenmişti. 

Yeni tanıklıklar okullarda da istismar eylemlerini kanıtlıyor

2019 yılında eski bir öğrenciye 2004 yılında kendisini ortaokul öğrencisi olarak tanıdığı resimler gösterildi. Fotoğraflar onun bilgisi olmadan okul sporları haftasında eski spor hocası tarafından çekilmiş olabilir.

Ayrıca, okul spor salonunda suç eylemlerinin gerçekleştiği söylenen bir tanık ifadesine sahiptir. 2009 yılında, pedagog bir geceleme ile bir okuma gecesi düzenledi. Bir kurban saldırılar orada olduğunu söyledi.

Gizli komisyonu kuruldu

Davanın ortaya çıkmasından sonra, davadaki eksiklikleri tespit etmek ve geleceğe yönelik dersler çıkarmak için Eğitim Müdürlüğü ve Çocuk ve Gençlik Savcılığı KJA tarafından bir soruşturma komisyonu kuruldu. Ayrıca, yeni bir çocuk koruma yasası bu yıl sunulacak.

Viyana polisi davayı 2019'da kapattı

Viyana polisi için davanın talep üzerine 2019'dan beri kapatıldığı belirtildi. Tüm iddia edilen kurbanlar, öğretmenin intiharından sonra LKA tarafından sorguya çekildi. Gizlilik korumaları nedeniyle daha fazla bilgi veremeyecekleri belirtildi. | © DerVirgül

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Viyana Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI