Viyana- Donauinselfest giriş kuralları belli oldu

Her yıl Avusturya'nın Başkenti Viyana’da düzenlenen Tuna Adası Festivali’ne [Donauinselfest] girişlerde, ziyaretçilerin yanlarında neleri getiremeyeceklerini içeren yasak listesi yayınladı. Kontroller sırasında tatsız sürprizlerle karşılaşmamak için Viyana Tuna Adası Festivali 2022'de hangi eşyaların yasak olduğunu sizler için araştırdık.
 Tarih: 22-06-2022 15:33:39
Viyana- Donauinselfest giriş kuralları belli oldu

“Donauinselfest”, Almanya’daki karşılığıyla Tuna Adası Festivali, her yıl Avusturya'nın Viyana kentindeki Donauinsel'de düzenlenen ücretsiz bir açık hava müzik festivalidir.

24 Haziran Cuma ila 26 Haziran Pazar günleri arasında yapılan festivale Avusturya Sosyal Demokrat Partili [SPÖ] Viyana Belediyesi ev sahipliği yapmakta. Korona salgını yılların dışında, üç gün boyunca takriben 3 milyon ziyaretçisiyle dünyanın en büyük açık hava müzik festivalidir.

Kontrollü giriş 

Bu yıl Viyana Tuna Adası Festivali'nde sırt çantası, şemsiye ve benzeri bazı eşyaların alınmasıyla ilgili olarak yine çeşitli kurallar uygulacağı açıklandı. 

Viyana Tuna Adası Festivali alanı girişinde, her ziyaretçi güvenlik görevlileri tarafından kontrol edilip aranmayı kabul etmek zorunda. Halihazırda tesiste görevli olanlar bile bir kontrolden geçmeleri gerekmektedir. 

Kontroller sırasında tatsız sürprizlerle karşılaşmamak için Viyana Tuna Adası Festivali 2022'de hangi eşyaların yasak olduğunu sizler için araştırdık.

Viyana Tuna Adası Festivali'nde sırt çantası ve şemsiye yasak

Viyana Tuna Adası Festivali'nde ziyaretçilerin büyük çanta ve sırt çantalarını (A3 formatında) yanlarına almalarına izin verilmemektedir.

Güvenlik servisi, çok büyük çanta taşıyan kişilerin festival alanına girişini engelleme hakkına sahiptir. Spor çantası sırt çantası olarak kabul edilmeyecek…

Yanınızda şemsiye götürmeniz yasak. Yağmur yağarsa ziyaretçilere yağmur pançoları dağıtılacaktır (stoklar sınırlı).

Silah, uyuşturucu, alkol ve insansız hava araçlarına izin verilmeyecek

Viyana Tuna Adası Festivali'nde yasaklanan diğer maddeler arasında, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, her türlü silah ve silah olarak kullanılabilecek maddeler, bıçaklar, ilaçlar ve diğer sarhoş edici maddeler, havai fişek ve bengal ışıkları gibi piroteknik malzemeler, yanıcı sıvılar ve cam şişeler sayılabilir. 

Güvenlik personeli ayrıca alkollü ve alkolsüz içeceklere, yiyeceklere, teneke kutulara, insansız hava araçlarına, piknik battaniyelerine, aşırı gürültü yapan eşyalara ve ırkçı, yabancı düşmanı, nasyonal sosyalist, cinsiyetçi veya siyasi propaganda malzemelerine ve her türlü reklama (ticari, siyasi veya dini) el koyabilecek. 

Sandalye, bisiklet ve hayvan yasak 

Viyana Tuna Adası Festivali'ne hayvan götürmek de yasak. İstisna olarak görme engellilerin rehber köpekleri yasağın dışında tutulmaktadır. 

Kolay tutuşabilen veya zararlı gazlar için gaz sprey şişeleri veya basınçlı kaplar (standart cep çakmakları hariç), lazer işaretçiler, düdükler, gaz boruları, biber spreyleri ve göz yaşartıcı gazlar da yasak.

Merdiven, tabure, (katlanır) sandalyeler, kutular, deve sırtları (içme çantaları) veya valizler gibi büyük veya hacimli eşyalara da izin verilmeyecek. Ayrıca bisiklet, kaykay, yılan tahtası, tekerlekli paten, skuter, kickboard, Segway, e-scooter ve benzeri araçların yanınıza alınması ve kullanılması yasaktır.

3G kontrolü ve korona kısıtlaması yok

Mevcut pandemi durumu nedeniyle, Viyana Tuna Adası Festivali'nde herhangi bir kısıtlama ve 3G kontrolü yoktur. Ancak Covid-19 semptomlarınız varsa girişinize izin verilmeyecek. | © DerVirgül 

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Viyana Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI