Viyana | Mali Polisten, Çatı Katında Kaçak Mağazaya Baskın

Viyana’da 140 metrekare büyüklüğündeki dairesini ruhsatsız mağazaya çeviren ve tanınmış markaların sahtesini tedarik eden satıcıya, beş ayrı ihlalden idari para cezası kesildi.
 Tarih: 04-05-2021 13:52:06
Viyana | Mali Polisten, Çatı Katında Kaçak Mağazaya Baskın

Maliye bakanlığından yapılan açıklamada, mali polisin bir özel apartman dairesinde yasadışı giyim mağazasını ortaya çıkardığı belirtildi. 

Türkiye kökenli olduğuna vurgu yapan açıklamada, butik işletmecisinin ruhsatının olmadığı kaydedildi. 

Şirket Kaydı Yok

Evini mağazaya çevirerek satış yaptığı ancak herhangi bir şirket kaydının bulunmadığı ve üstelik tanınmış markaların sahtelerini tedarik ettiği tespit edildi. 

28 Nisan'da mali polis Viyana'nın 20. Bölgesinde, 140 m² büyüklüğündeki çatı katı dairesine düzenledi kontrolde, bir giyim mağazasıyla karşılaştı. 

Mali polisin kontrolleri sırasında, dairede üç müşteri ve bir satıcı olduğu belirtilirken, inceleme sırasında dairenin kiracısının da geldiği ve ruhsatsız satış yaptığını itiraf ettiği belirtildi. 

Giysileri Çek sınırındaki Vietnamlı bir satıcıdan aldığını söyleyen satıcının, satışlarda herhangi bir makbuz veya kayıt olmadan çalıştığı tespit edildi.  Ayrıca kaçak işyerinde satıcı olarak çalışan erkek kardeşi de sosyal güvenlik fonunda kayıtlı olmadığı anlaşıldı.

Cesareti Bakanı Şaşırtı 

Maliye Bakanı Gernot Blümel (ÖVP), yaptığı açıklamada, “Satıcının cüretkarlığı bu durumda özellikle barizdir, çünkü Avusturya yasaları tamamen göz ardı edilerek, haksız kazanç sağlanmıştır.” diyerek, mali polis burada ve gelecekte de titiz tedbirler almaya devam edecek ”dedi.

Beş Ayrı Yasa İhlalinden Ceza

Mali Ceza Yasası kapsamındaki bildirimlere ek olarak, Ürün Korsanlığı Yasası, ticaret düzenlemeleri ve Viyana'da hali hazırda geçerli olan COVID kısıtlamaları ihlalleri tespit edildiği ve dairenin derhal boşaltılmasına karar verildi. 

Ayrıca, satıcının ağır para cezasıyla karşı karşıya olduğu kaydedildi.|DerVirgül

Etiketler
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Viyana Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI