Wien Energie elektrik ve gaz fiyatlarını düşürüyor

Viyana Belediyesi bünyesindeki enerji tedarik şirketi Wien Energie müşterileri için iyi haber: Elektrik ve gaz fiyatları önemli ölçüde düşecek.

Wien Energie elektrik ve gaz fiyatlarını düşürüyor

Şirketin çarşamba günü yaptığı açıklamaya göre, 1 Nisan’dan itibaren “Optima Entspannt” elektrik tarifesinin fiyatı, indirimler dahil kilovat saat başına net 14,9 sente (brüt yaklaşık 18,9 sent) düşecek. Aylık olarak piyasa gelişmelerine göre ayarlanan floater elektrik tarifesi “Optima Aktiv”in Nisan ayında net 7,3 sent civarına düşmesi bekleniyor.

Wien Energie ayrıca gaz fiyatlarında indirim sözü verdi. Bir yıl fiyat garantili “Optima Relaxed” doğalgaz tarifesinin nisan ayında yüzde 25 civarında düşmesi beklenirken, “Optima Aktiv” floater doğalgaz tarifesinin ise istikrarlı seviyesini koruması bekleniyor. Tarifelere bağlı endeksler nedeniyle spesifik fiyatlar mart ayı sonuna kadar belirlenemeyecek.

Mevcut müşteriler de mutlu olabilir

Bireysel eski tarifelerdeki mevcut müşteriler için fiyatların da 1 Nisan’dan itibaren önemli ölçüde düşmesi bekleniyor. Genel olarak, eski sözleşmelerdeki fiyatların 30.000 elektrik müşterisi için yüzde 30, yaklaşık 1.400 gaz müşterisi için ise yaklaşık yüzde 57 oranında düşmesi bekleniyor.| ©DerVirgül

Yayınlama: 20.03.2024
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.