Emrah Kaya
  24-05-2022 23:09:00

Sağlık Turizmi Üzerine

Sevgili okuyucularım, bu yazımda sizlere yaptığım iş olan sağlık turizmiyle ilgili bilgi vermek istiyorum. 

Atatürk'ün, 'Beni Türk hekimlerine emanet ediniz' demesini dikkate alarak diyorum ki sadece ülkemizde yaşayıp sağlık sorunları olan kardeşlerimiz için değil, sağlık turizminde de Türk hekimlerine emanet edilmeli hastalar. 

Peki bu sağlık turizmi nedir? 

Neden bu iş için Türkiye seçilmelidir? 

Hastayım nereye başvurmalıyım? 

Sevk işlemim sorunsuz ve hızlı yapılacak mı? 

Bana güven veriyor mu gideceğim doktor? 

Yönlendirildiğim doktor bilgili mi konuya hâkim mi? 

Hastalığımla birlikte ruh halimi de hissederek bana yaklaşabilecek mi? 

İsteyeceği ücret fahiş bir fiyat mı olacak acaba? 

Şimdi duralım... Günlük hayatta hayatımızı idame ettirirken kendimize bir dur diyelim ve düşünelim. 

Felsefenin sorduğu sorular, aslında hepimizin kendimize sormamız gereken sorularıdır.  İyi bir hayat nasıl yaşanır? İyi bir hayat nedir? İyi bir hayat için önceliğimiz nedir? Nedir, nedir ...? 

Bütün bu “nedirli sorular... Gündelik yaşamın paradoksal yapısı her ne kadar basit ve sıradan gözükse de özünde sağlık yattığını hepimiz bilmekteyiz. İşte tam bu noktada ben bir Türk hekimi olarak, sağlık turizminde çalışan bir hekim olarak bu konuda size bir şeyler karalamak istedim.

Sağlık turizmi kısaca bireylerin hem koruyucu hem tedavi edici hem rehabilite edici, hem de sağlığı geliştirici hizmetleri almak amacı ile yaşadıkları ülke dışında bir ülkeye ziyaretleridir. 

Ama biz başka ülke demiyoruz " Türkiye" diyoruz…

Neden mi?  

Bir mesela diyeyim size.

ABD’de ya da herhangi bir Avrupa ülkesinde, sağlık adına alınacak güven, samimiyet hissini -evet doğru yerdeyim ve tedavim en güzel ve hızlı bir şekilde gerçekleşecek- cümlesini Türkiye’de Türk hekimlerince fazlasıyla hissedeceğinize emin olabilirsiniz. 

Türk halkının sıcak kanlılığı, misafir perverliği, verdiği güven hissi emin olun hekim- hasta ilişkisinde de görülmektedir. 

Bu durum, içten ve karşılık beklenmeden ruhumuza işlenmiş bir olgudur. Konuya maddi açıdan baktığımızda ise ki bakmalıyız da… 

Hayatın maalesef gerçeklerinden biri maddiyat. Türkiye'de aynı tedavi çok çok daha uygun fiyata gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye, dünya sağlık turizminde yedinci sıraya yükselmiştir. Bu sıralama gittikçe de yukarıya doğru olacaktır eminim. 

Bunun sebepleri arasında işimizi hakkıyla yapmamızın, kaliteli, hasta empatisine hakim bir ruh haliyle  uygun fiyatlarla gerçekleştirdiğimizin yer aldığını biliyoruz. 

Buradan yola çıkarak diyorum ki  önemli olan sağlığınıza geri kavuşmanız ise bunun için neden, güven duymadığınız, samimi bulmadığınız belki de ortamın kalitesini sorgulayacağınız bir doktora giderek gerekenden fazla ücret ödeyesiniz ki? 

Bizler, bu konuda hizmet vermek için dünyanın bir çok ülkesinden Türkiye'ye gelenler için rehberlik yapmaya hazırız.

Dostça ve samimi yüreklerimizi açmaya da hazırız. 

Neden biz? 

Çünkü-ler çok. 

Yukarıda belirttiklerim çünkü nün temel cevabını oluşturmakta. Yüksek kaliteli bakım, hijyenik ortam, empati ile birinci sınıf tedaviye anında erişimin olmasıdır.

Sadece hayat standartlarınızı olumsuz etkileyen sağlık sıkıntılarınız için değil basit operasyonlar için de bizi tercih edebilirsiniz.

Saç ektirme, burun estetiği, lazer epilasyon, botoks, diş vs.

Gerçek göz ardı edilemez ki Avrupa ülkeleri ucuzluğundan dolayı, doğudaki ülkeler, kendi doktorlarına güvenmediğinden dolayı ülkemizi tercih etmektedir. 

Ancak son zamanlarda dolar ve Euro bu kadar fark atmışken doğu ülkelerinin de ucuzluktan dolayı tercih etmesi bizleri daha iyi ve kaliteli hizmet vererek, işin hakkını vermeye itmektedir. 
Atamın da dediği gibi Türk hekimlerine teslim olmak demek dünyanın en iyi doktorlarının bizim ülkemizde de olduğunu, her ülkede her imkânın olamayacağını (kaplıca, yetenekli cerrah sayısı vs gibi) bilmek demektir.

İhtiyacınız olduğunda iyi doktora ulaşmak on binlerce Euro’yu verebilecek gücünüzün olmasına bağlı gibi algılansa da gerçek öyle değildir, bunu fark etmek gerekir.

Hastalarım, sevk sisteminde zaman kaybetmeden Türkiye'de işin hakkını alarak tedavi olmayı seçmektedir.

Çok çok çooook iyisini hak ettiğiniz için biz buradayız. 

Çünkü her şeyden değerli olanla ilgilenmek bizim işimiz.

Unutmayın! Siz bizim için değerlisiniz.

Sağlıkla kalın, sağlıkla yaşayın.

Dr.Emrah Kaya 
Whatsap iletişim +90 (543) 739 99 03

  Bu yazı 332 defa okunmuştur.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  YAZARIN DİĞER YAZILARI
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI