Yukarı Avusturya Eyaleti [OÖ] | Pazartesi gününden itibaren aşılanmamışlar için sokağa çıkma yasağı

Avusturya’nın Oberösterreich eyaletinde pazartesinden itibaren, [federal hükümetin onaylamasıyla] birlikte, aşı olmayanları kapsayan sokağa çıkma yasağı uygulanacak.
 Tarih: 11-11-2021 15:40:10
Yukarı Avusturya Eyaleti [OÖ] | Pazartesi gününden itibaren aşılanmamışlar için sokağa çıkma yasağı

Federal Sağlık Bakanı Wolfgang Mückstein (Yeşiller), çarşamba günü Salzburg Valisi Wilfried Haslauer [ÖVP] ve Yukarı Avusturya eyalet valisi Thomas Stelzer [ÖVP] ile yaptığı kriz toplantısında aşısız insanlar için bölgesel karantina çağrısı yaptı.

Bunun üzerine OÖ eyalet valisi Stelzer perşembe günü yaptığı açıklamada, "Durum dramatik, bu yüzden federal hükümetin beşinci aşamasını uyguluyoruz ve aşılanmamış insanlar için Pazartesi gününden itibaren bir karantina planlıyoruz" dedi.

Kısıtlamaların kapsamı hakkında henüz bir çok nokta aydınlatılmamakla birlikte, edindiğimiz bilgilere göre, FFPZ maske takma zorunluluğunun geniş çapta uygulanması ve kitlesel etkinliklerin yasaklanması gibi önlemlerin düşünüldüğü belirtildi. 

Öte yandan aşı olmayanların kısıtlamalardan hangi derecede ekileceği ise cuma günü yapılacak olan eyalet zirvesinde netleşeceği kaydedildi.|DerVirgül

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Oberösterreich Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI