Yurt Dışında Türkçe Öğreten Kurumlara Destek

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yurt dışında yaşayan çocuk ve gençlerin Türkçe öğrenme becerilerinin gelişmesine katkı sunmak ve kâr amacı gütmeyen eğitim kurumlarını desteklemek amacıyla ilan edilen “Türkçe Saati Proje Destek Programı (TSP)” başvuruları başladı.
 Tarih: 15-04-2022 17:20:27
Yurt Dışında Türkçe Öğreten Kurumlara Destek

Kültür ve Turizm Bakanlığı Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) tarafından yurt dışında yaşayan çocuk ve gençlerin Türkçe bilgi ve becerilerini artırarak sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen “Türkçe Saati Proje Destek Programı (TSP)”na başvurular açıldı.

Program ile yurt dışındaki yeni kuşağa Türkçe ve Türk kültürünü öğreten sivil toplum kuruluşları, eğitim kurumları ve kar amacı gütmeyen kuruluşlar desteklenecek.

YTB ilan ettiği bu programla, yurt dışındaki sivil toplum kuruluşlarının kendi imkânlarıyla yıllardır sürdürdükleri Türkçe eğitim çalışmalarını desteklerken aynı zamanda kuruluşların kurumsallaşmasına da katkı sağlıyor.

SON BAŞVURU TARİHİ 1 HAZİRAN 2022

Türkçe Saati Proje Destek Programına başvurular üç modül çerçevesinde alınıyor. Birinci modül okul öncesi dönemdeki çocuklara Türkçe ve ülke dilinde çift dilli oyun gruplarının oluşturulmasını içeriyor.

İkinci modül ise okul dönemindeki çocuk ve gençlere yönelik Türkçe kurslarını oluşturuyor.

Üçüncü modülde de Türkçe ve ülke dilinde hizmet veren çift dilli okul öncesi eğitim kurumlarının desteklenmesi yer alıyor. Her üç modüle dair ayrıntılı başvuru rehberi  “https://www.ytb.gov.tr/yurtdisi-vatandaslar/turkce-saati-proje-destek-programi” adresinde bulunuyor.

Başvurular ise “https://proje.ytb.gov.tr/” sayfasından alınacak olup son tarih 1 Haziran 2022 olarak belirlenmiş durumda. | © DerVirgül 

 

Etiketler
  Kaynak: Haber Merkezi
  YORUMLAR 0 Yorum YORUM YAP
Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.
  FACEBOOK YORUM
Yorum
  DİĞER Kültür Sanat Haberleri
HABER ARŞİVİ
Tüm Anketler
Web sitemize nasıl ulaştınız?
BİZİ TAKİP EDİN
  • YUKARI