Avusturya’da İslam dini öğretmeninden skandal davranış!

İslam dini öğretmeni, sekiz yaşındaki bir öğrencinin okula getirdiği pudingde domuz olduğunu iddia ederek, öğrencinin getirdiği pudingin üzerinde yazan bilgileri diğer öğrencilerin yanında okuyarak, öğrenciyi ötekileştirdiği söyleniyor. Ayrıca, din öğretmeninin, ‘başörtüsü takmayan kadınların Müslüman olmadıklarını’ söylediği ileri sürülüyor. Aile şikâyette bulundu.

Avusturya’da İslam dini öğretmeninden skandal davranış!

Aşağı Avusturya’daki bir okulda İslam dersine giden sekiz yaşındaki öğrencinin annesi, çocuğunun din dersine gitmeye başladıktan sonra değiştiğini söyledi.

Der Virgül’e ulaşan anne, sekiz yaşındaki çocuğundaki değişimi fark ettiği günden beri özel olarak onun davranışlarını ve konuşmalarını mercek altına aldığını söyleyerek, bu değişimin kaynağını araştırdığını belirtti.

“Başörtüsü takmayanlar Müslüman değil”

Anne, çocuğunun kendisine neden başörtüsü takmadığını sorduğunu ve takmayan kadınların Müslüman olmadıklarını söylediğini ve bu sözler karşısında şok geçirdiğini ifade etti.

“Pudingde domuz var. Annen alırsa bir daha yeme çöpe at”

Avusturya’da eğitimi tamamlamış olan anne, çocuğunun sınıfta diğer öğrencilerin önünde “domuz yiyen” birisi olarak gösterildiğini ve bunu kabul etmeyeceğini sert sözlerle belirtti.

Avusturya’da doğduğunu söyleyen anne bugüne kadar marketlerden aldığımız pudingleri bu kadar incelemedikleri söyleyerek, bu görevin din öğretmeninde üzerine vazife olmadığı söyledi.

Hiç kimsenin sekiz yaşındaki bir çocuğu arkadaşlarının önünde bu şekilde ithamlarda bulunmaya hakkı olmadığını, ilk etapta okul yönetimine daha sonra milli eğitim bakanlığına ve bu öğretmeni buraya atayan Avusturya İslam Cemaati’ne [IGGÖ] şikâyette bulunacağını ifade etti.

Artık din dersine çocuğunu göndermeyeceğini söyleyen anne, İslam dini öğretmeninin bu davranışının bir sonucu olması gerektiğini, çocuklara İslam’ı arkadaşlarının yanında suçlayarak öğretilemeyeceğini savundu. | ©DerVirgül

Doğu Ekspresi Belgeseli [Beyaza Yolculuk]

Yayınlama: 16.11.2023
Düzenleme: 18.11.2023
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.