Biraz yağmur biraz güneş

Avusturya’da cuma günü yağmurlu başlıyor ve yağışlı hava hafta sonuna kadar devam ediyor. Ancak Pazar gününden itibaren hava giderek güneşli olacak.

Biraz yağmur biraz güneş

Geosfer Avusturya’nın tahminine göre, sabah saatlerinde Avusturya’nın bazı kesimlerinde maksimum değerler hafta sonu on bir dereceye kadar, pazartesi ve salı günleri ise 14 ve 15 dereceye kadar çıkıyor.

Hafta sonuna yağmurlu başlangıç

Cuma günü ülkenin doğu yarısında gün boyu yağış ve bol bulutlar görülecek. Yağışlar özellikle güney ve güneydoğuda geçici olarak kuvvetli olabilir. Gün ilerledikçe yağmur hafifleyecek ancak çoğunlukla bulutlu kalacak. Kar yağışı hattı çoğunlukla deniz seviyesinden 1.100 ila 1.600 metre yüksekliktedir. Sabahları sıcaklık eksi bir ila artı yedi derece arasında seyrediyor, günün ilerleyen saatlerinde ise sıcaklık yalnızca beş ila on bir dereceye ulaşacak.

Cumartesi sadece ara sıra güneş ışığı

Cumartesi günü parçalı bulutluluk ve Alplerin kuzey kenarı ile Salzburg’dan Burgenland’a kadar olan bölgelerde yağmur yağacak. Kar yağışı sınırı 800 ila 1.200 metre yüksekliler arasında. Güneş yalnızca ara sıra ortaya çıkar. Ancak batı ve güneybatıda öğleden sonra bulutlar giderek açılacak. Sabah eksi 2 ile artı 6 derece arasında seyreden sıcaklık, öğleden sonra 4 ile 11 dereceye kadar çıkması bekleniyor.

Pazar günü güneşli hava

Pazar günü birçok bölgede güneş yeniden sık sık parlayacak. Ancak ülkenin batı kesimlerinde bulut örtüsü hakim olacak ve özellikle Vorarlberg ve Tirol Oberland’da öğleden sonra bir miktar yağmur yağabilir. Sıcaklıklar eksi altı ile artı dört derece arasında değişecek, maksimum sıcaklıklar ise beş ile on bir derece arasına ulaşacak.

Yeni haftanın başlangıcı yine yağmurla başlıyor

Sıcak bir cephe geçerken Pazartesi günü yine yoğun bulutlar ülkenin büyük bir kısmına yayılacak. Batı ve kuzey kesimlerde yağışlar görülecek. Ancak güney ve güneydoğuda hava hala olumlu, ara sıra güneşli ve neredeyse hiç yağmur yok. Erken sıcaklıklar genellikle eksi dört ile artı dört derece arasında seyrederken, gün içindeki maksimum değerler sekiz ile 14 derece arasında olup, en yüksek değerlere batıda ulaşılıyor.

Salı günü değişen hava

Salı günü hava, batıdan kuzeybatıya doğru kuvvetli bir akıntının hakimiyetinde olacak. Dağlarda, özellikle Alplerin kuzey tarafında ve ülkenin kuzeyinde sıklıkla yoğun bulutlar oluşacak ve yağmur veya sağanak yağış görülecek. Ülkenin güney kesiminde kuru hava ve önemli ölçüde daha fazla güneş ışığı görülecek. Rüzgârın durumuna göre sabah saatlerinde eksi 2 ile artı 8 derece arasında seyredecek sıcaklıklar, gün ilerledikçe maksimum 9 ile 15 derece arasına ulaşacak. | ©DerVirgül

Yayınlama: 10.11.2023
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.