Antalya, Avusturyalıların tatil rezervasyonlarında ilk sırada yer alıyor

Turizm şirketi TUI Avusturya, tüm kısıtlamalarıyla Korona döneminin ardından güçlü bir seyahat yılı daha öngörüyor. Bölgelere göre, önde gelen destinasyonlar Antalya, Girit ve Rodos.

Antalya, Avusturyalıların tatil rezervasyonlarında ilk sırada yer alıyor

Dünyanın en büyük Turizm şirketi TUI Avusturya, enflasyonist baskılara rağmen bu yıl çok güçlü bir rezervasyon başlangıcı sayesinde, yaza çok güçlü bir şekilde girileceğini belirtti.

Turizm şirketine göre, enflasyon ve birçok kriz nedeniyle seyahat etme isteğinin azalmasına ilişkin endişeler “ortadan kalktı”, ancak kısa vadeli rezervasyonlara yönelik eğilimin düşmesinde enflasyon rol oynuyor. TUI gibi tur operatörleri, erken rezervasyon yapanlar için farklı sabit fiyatlı paketler sunuyor. Ancak TUI ortalama fiyatları bu yıl bir önceki yıla göre yüzde 8 daha yüksek.

Enflasyona bağlı bir başka eğilim de insanların tur operatörü deviyle giderek daha fazla “her şey dahil” paket rezervasyonu yapması. “Bu, özellikle müşterilerin paralarına bakıp tam olarak ne kadar harcayabileceklerini hesapladıkları zamanlarda bir trend.” TUI tatilcilerinin yarısından fazlası “her şey dahil” seçeneğini tercih ediyor.

Avusturya’dan TUI için en önemli destinasyon Yunanistan’dır. Bunu İspanya ve Türkiye takip ediyor.

Bölgelere göre, önde gelen destinasyonlar Antalya yakınlarındaki Türk Rivierası, Girit ve Rodos’tur.

Turizm şirketi TUI Avusturya’ya göre, özellikle temmuz ayında, belirtilen bölgesel destinasyonlarda arz sıkıntısı yaşanacak. Oradaki rezervasyonlar şu anda son Korona öncesi 2019 yılının seviyesinin yüzde 15 ila 20 üzerinde. |© DerVirgül

Yayınlama: 16.03.2023
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.