Hava Durumu | Eylül ayı geç kalmış yaz havası sunuyor

İçinde bulunduğumuz ay büyük ölçüde geç bir yaz sonuna yaklaşıyor. Geosphere Austria, Balkanlar üzerinde yoğunlaşan ve kenarları doğu Alplere kadar uzanan yüksek basınç sistemi sayesinde önümüzdeki günler için bol güneş ışığı ve yükselen sıcaklıklar tahmin ediyor..

Hava Durumu | Eylül ayı geç kalmış yaz havası sunuyor

Pazartesi günü, sadece zayıf rüzgarlarla birlikte alçak basınç farklılıkları hakim olacak ve bu da havzalarda ve vadilerde sis ve yüksek sisin devam etmesini destekleyecektir. Doğuda, yüksek sis benzeri bulut örtüsü öğleden sonraya kadar bölgesel olarak devam edecektir. Sis bölgelerinin dışında hava güneşli ve ılıman olacaktır. Erken saatlerdeki sıcaklıklar 5 ila 14 derece arasında değişecek ve en yüksek değerler doğuda görülecektir. Gündüz en yüksek sıcaklıklar sisin dağılmasına bağlı olarak 16 ila 23 dereceye ulaşacak.

Salı: En yüksek sıcaklıklar 20 ila 26 santigrat derece arasında

Salı günü sis ve pus bazı vadi ve havzalarda, aynı zamanda kuzey ve doğuda sabaha kadar devam edecek. Genel olarak, yüksek basıncın etkisi altında güneş ışığı hakim olacak. Rüzgarlar hafif, kuzeydoğuda orta kuvvette, doğudan güneydoğuya doğru esecek. Sabah erken saatlerde sıcaklık altı ila 14 derece arasında, günlük en yüksek sıcaklık ise 20 ila 26 derece arasında olacak.

Çarşamba günü yüksek basıncın etkisiyle ılık ve yazdan kalma hava devam edecek. Sis sabah saatlerinde büyük ölçüde dağılacak. Aksi takdirde güneş parlayacak ve sadece birkaç yüksek bulut görünecek. Rüzgar doğu bölgesinde orta kuvvette, aksi takdirde genellikle doğudan güneye doğru hafif esecek. Sabah yedi ila 13 santigrat derece, gün boyunca 21 ila 27 derece.

Perşembe günü de yaz sonu olacak

Perşembe günü de Vorarlberg’den Salzburg’a kadar bulutlu bir yaz sonu günü olacak. Daha doğuda ve güneyde güneş, birkaç bulut görünmeden önce geniş ölçüde parlayacak. Ancak yağış beklenmemektedir. Genellikle hafif rüzgarlar olacaktır. Uzak doğuda rüzgar güneydoğudan güneye doğru orta şiddette esecektir. Gün altı ila 14 santigrat derece arasında başlayacak ve en yüksek sıcaklıklar 21 ila 27 derece arasında olacak.

Cuma günü, yoğun bulutlar zaman zaman hareket edecek, ancak batıya doğru güneşli büyü hakim olacak. Rüzgar güneyden kuzeybatıya doğru çoğunlukla hafif ve geçici olarak orta şiddette esecek. Sabah erken saatlerde sıcaklık yedi ila 13 derece arasında, günlük en yüksek sıcaklık ise 21 ila 26 derece arasında olacak.| ©DerVirgül

 

 

Yayınlama: 25.09.2023
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.