Polis, kendisiyle alay eden 16 yaşındaki firari mahkûm Yusuf’u [Yousef] arıyor

Avusturya’da cezaevinden tedavi için hastaneye sevk edilen, sonra hastaneden firar eden ve firar sürecini bir video yayımlayarak polisle alay eden, 16 yaşındaki mahkûmun bulunması için polis fotoğraflarını basına verdi.

Polis, kendisiyle alay eden 16 yaşındaki firari mahkûm Yusuf’u [Yousef] arıyor

Avusturya’da bir hafta içerisinde değişik cezaevlerinden üç firar olayı yaşandı. Firarların ilki pazartesi günü 16 yaşındaki Yousef A.’nın tedavi için götürüldüğü hastaneden kelepçeli olmasına rağmen kaçmasıyla gerçekleşti. Beş gündür yapılan aramalara rağmen bir sonuç alamayan polis, vatandaştan yardım istedi.

Polis, pazartesi sabahı saat 10.30’da Wiener Neustadt Devlet Hastanesi’nde yapılan tıbbi muayene sırasında kaçan mahkûmun fotoğrafını yayınladı. Yayına göre 16 yaşındaki Afgan, üzerinde “Alpha” yazan siyah beyaz bir eşofman giyiyordu.

Wiener Neustadt-Burgplatz polis karakolundan Yousef A.’nın nerede olduğuna ilişkin gizli tutulacak bilgi talep edildi [Tel. 059133-3391].

Genç kaçarken kelepçeliydi. Bir helikopter ve hizmet köpeklerinin de dahil olduğu alarm araması pazartesi günü başarısızlıkla sonuçlandı. Polise göre, 16 yaşındaki genç, Ocak 2024’te Gerasdorf’taki [Neunkirchen bölgesi] çocuk ıslahevinden gözaltından serbest bırakılacaktı.

Hastane ziyaretleri sırasında iki mahkûm daha kaçtı

Salı akşamı hastaneye yapılan ziyaret sırasında başka bir mahkûm kaçtı. Polise göre, 35 yaşındaki mahkûm, diğer suçların yanı sıra ağırlaştırılmış soygun suçundan dolayı Stein hapishanesinde hapis cezasını çekiyordu. Krems bölgesinde Rus vatandaşına yönelik yapılan alarm araması olumsuz sonuçlandı.

Schwarzau hapishanesinden [Neunkirchen bölgesi] bir mahkûm da ortadan kayboldu; o, Wiener Neustadt Devlet Hastanesinde korumasız yatarak tedavi gördüğü sırada kaçtı.| ©DerVirgül

Doğu Ekspresi Belgeseli [Beyaza Yolculuk]

Yayınlama: 18.11.2023
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.