Sahte polis anne ve kızı yakalandı

Avusturya’da yaşlı insanları, “çocuğunuz kaza yaptı, kefaletle serbest bırakılacak” diyerek dolandıran iki sahte polis yakalandı. Sahte polislerin anne ve kızı olduğu söylendi.

Sahte polis anne ve kızı yakalandı

Anne ve kız iki kadın, Klosterneuburg’lu [Tulln bölgesi] bir emekliyi polis olduklarını söyleyerek dolandırmak istedi. İkili, Drasenhofen sınır kapısında [Mistelbach bölgesi] ülkeyi terk etmeye çalışırken tutuklandı.

Aşağı Avusturya Eyaleti [NÖ] Polis Müdürlüğü Perşembe günü yaptığı açıklamada, Polonya vatandaşlarının Viyana’daki bir hapishanede gözaltında tutulduğunu bildirdi. 41 ve 19 yaşındaki sahte polislerin, daha önce benzer suçlar işlediği düşünülüyor.

Yine aynı yöntem

Sahte polisler, geçtiğimiz perşembe günü Klosterneuburglu kadınla temasa geçmiş ve 75 yaşındaki kadına, kızının ölümcül bir trafik kazasına neden olduğunu söylemişlerdir.

Konuşmanın devamında, kazaya karılan kadının ancak beş haneli Euro aralığında bir kefaletle serbest bırakılacağını ve parayı da bir polis memuru tarafından alınacağı söylendi.

Ancak 75 yaşındaki kadın, daha sonra durumu damadına bildirdi. Kadının damadı, sahte polislerle olan görüşme esnasında gizlice iki sanıktan birinin fotoğrafını çekmeyi başardı ve polise verdi.

Aşağı Avusturya Eyalet [NÖ] Kriminal Polis Dairesi’nin soruşturma başlatmasıyla, cuma günü anne ve kızı tutuklandı.

Savcılık, yakalanan anne ve kızının fotoğraflarını yayımlayarak, olası benzer suçlarla ilgili her türlü bilgi Aşağı Avusturya Eyalet [NÖ] Kriminal Polis Ofisine gönderilmesi istendi. [Tel.: 059133-3333]. | ©DerVirgül

Yayınlama: 25.01.2024
Düzenleme: 25.01.2024
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.