Wr. Neustadt | Piyano fabrikasında büyük yangın

Salı akşamı geç saatlerde Avusturya-Wiener Neustadt’taki Bösendorfer piyano fabrikasında bir yangın çıktı. Yaklaşık 100 acil durum personeli alevlerin üretim salonuna sıçramasını önlemeyi başardı. Bir ek bina tahrip oldu, ancak kimse yaralanmadı.

Wr. Neustadt | Piyano fabrikasında büyük yangın

Yangın saat 22.30 sularında çıktı. Şirketin yangın alarm sisteminin otomatik alarmı ile aynı anda bölge sakinlerinden çok sayıda acil durum çağrısı geldi. Wiener Neustadt itfaiyesinin sözcüsü Daniel Steiner’e göre piyano fabrikasının bir ek binasının çatı makası yanıyordu.

Çevredeki Katzelsdorf, Weikersdorf ve Lanzenkirchen’den de yaklaşık 100 itfaiyeci 15 araçla yangına müdahale etti ve yangının yayılmasıyla mücadele etmek için ağır solunum cihazları kullandı. “İlk ekipler geldiğinde ek bina çoktan alevler içindeydi. Burası bir arşiv olduğu için, yangın çok miktarda kağıt nedeniyle hızla ilerlemişti,” dedi operasyon başkanı ve itfaiye komutanı Christian Pfeiffer.

Korları arama çalışmaları

Alevlerin üretim salonu gibi diğer binalara sıçramasını önlemek mümkün oldu. Polis hoparlörle çevredeki komşulara pencerelerini kapalı tutmaları çağrısında bulundu.

Yangının çıkış nedenine ilişkin soruşturma devam ediyor

Operasyon Çarşamba sabahı da devam etti. Yanmış kağıt ve kartonların teleskopik bir yükleyici ile tahrip olmuş arşivden çıkarılması ve köz ceplerinin söndürülmesi gerektiği belirtildi. Yangının nasıl başladığı henüz belli değil – polis yangının çıkış nedenini araştırmaya başladı.

Wiener Neustadt’taki piyano fabrikası 1973 yılında açıldı ve tüm Bösendorfer enstrümanları burada üretiliyordu. | ©DerVirgül

Yayınlama: 20.09.2023
A+
A-
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.